Mundial 2022: Polska - Meksyk

i

Autor: AP

FIFA nie miała litości

Surowa kara za zachowanie kibiców w meczu Polski na mundialu. Ogromna grzywna, FIFA nie miała litości

2023-01-13 22:10

FIFA nie miała litości po mundialu w Katarze. Kilka federacji zostało surowo ukaranych za zachowanie kibiców w trakcie spotkań. Jedna z kar dotyczy meczu z udziałem reprezentacji Polski, a konkretnie pierwsze starcie z Meksykiem (zakończyło się wynikiem 0:0). Łącznie kwota grzywny za wszystkie przewinienia wyniosła... 100 tysięcy franków szwajcarskich.

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) wszczęła postępowanie dyscyplinarne wobec federacji argentyńskiej (AFA) w związku z niesportowym zachowaniem działaczy i zawodników po finale mistrzostw świata. Za przyśpiewki kibiców odpowie z kolei m.in. rywal Polski - Meksyk. W decydującym meczu mundialu w Katarze 18 grudnia "Albicelestes" pokonali w rzutach karnych Francję 4-2. Po 90 minutach było 2:2, po dogrywce - 3:3. Wszystkie bramki dla "Trójkolorowych" zdobył Kylian Mbappe, który został królem strzelców turnieju.

Na stole grube miliony euro, a reprezentant Polski w tle transakcji na linii Serie A – Premier League

Mundial 2022: FIFA ukarała kilka federacji!

FIFA nie wymieniła, które dokładnie incydenty, do jakich doszło na murawie po zakończeniu meczu, mogą podlegać ewentualnej karze. Media przypominają m.in. apel o "minutę ciszy" dla Mbappe w argentyńskiej szatni, ostentacyjne okazywanie radości przed przedstawicielami Francuskiej Federacji Piłkarskiej (FFF) czy też lekceważące dla dziennikarzy przyśpiewki piłkarzy w strefie mieszanej.

Postępowanie dyscyplinarne wszczęto także wobec federacji Chorwacji z tytułu naruszenia przepisów dotyczących dyskryminacji oraz porządku i bezpieczeństwa.

Paweł Kryszałowicz z goryczą o wyborach selekcjonera. Poszedł po bandzie, nie gryzł się w język [ROZMOWA SE]

Jednocześnie FIFA wydała już postanowienia w sprawie trzech innych federacji, w tym meksykańskiej. Będzie ona musiała zapłacić grzywnę w wysokości 100 tysięcy franków szwajcarskich w związku z obraźliwymi przyśpiewkami kibiców podczas meczów fazy grupowej z Polską (0:0) oraz Arabią Saudyjską (2:1). Dodatkowo nałożono zakaz wpuszczania na stadion publiczności na jeden mecz seniorskiej reprezentacji, choć ta ostatnia kara jest w zawieszeniu.

QUIZ: Rozpoznasz polskie gwiazdy mundiali?

Pytanie 1 z 12
Zaczynamy od łatwego pytania. Kim jest ten piłkarz?
QUIZ: Rozpoznasz polskie gwiazdy mundiali?
Jan Tomaszewski wybiera nowego selekcjonera reprezentacji Polski
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze