Szymon Marciniak, Leo Messi

i

Autor: AP PHOTO Szymon Marciniak i Leo Messi

Wielki dzień arbitra

Szymon Marciniak sędzią finału mistrzostw świata! Historyczne osiągnięcie Polaka, jest oficjalne potwierdzenie

2022-12-15 16:20

Mistrzostwa świata w Katarze będą miały jeszcze wielki, polski akcent! Po raz pierwszy w historii piłki nożnej sędzia z Polski poprowadzi finał mundialu i będzie to Szymon Marciniak. Arbiter z kraju nad Wisłą od początku turnieju typowany był do najważniejszych meczów, a dostał ten, który skupi uwagę całego świata. Marciniak będzie rozjemcą rywalizacji Argentyna - Francja.

Mistrzostwa świata to wielkie wyzwanie nie tylko dla piłkarzy, którzy walczą o spełnienie dziecięcych marzeń, ale również dla sędziów. Udział na mundialu dla arbitrów to także ogromne wyróżnienie i coś, o co walczą codzienną pracą w ligach, czy rozgrywkach międzynarodowych. Często dyskutuje się jednak o tym, że FIFA powinna stawiać na najlepszych sędziów na świecie, a nie przyznawać miejsca według kontynentów.

Szymon Marciniak poprowadzi finał mistrzostw świata! Historyczny dzień

Również i podczas mistrzostw świata w Katarze było wiele zastrzeżeń dotyczących pracy sędziów. Nie brakowało kontrowersji, czy wręcz ogromnych błędów. Jednym z kilku sędziów, do których nie było żadnych zastrzeżeń, jest Szymon Marciniak. Polak prowadził dwa spotkania: Francja - Dania w fazie grupowej oraz Argentyna - Australia w 1/8 finału. Od kilku dni wiadomym było, że Marciniak znalazł się wśród kandydatów do prowadzenia najważniejszych spotkań na mistrzostwach świata.

Do czwartkowego popołudnia w grę wchodziły dwa mecze: o trzecie miejsce oraz wielki finał. Ostatecznie FIFA zdecydowała, że Szymon Marciniak poprowadzi najważniejszy mecz na mundialu. Będzie to pierwszy taki przypadek w historii. W 1990 roku udział w finale brał Michał Listkiewicz, jako arbiter boczny. Szymon Marciniak będzie jako pierwszy Polak prowadził najważniejsze spotkanie turnieju. W finale Argentyna zmierzy się z Francją.

Sonda
Kto zostanie mistrzem świata?
Lewandowski ZWOLNIŁ Michniewicza? Wymowna odpowiedź po meczu z Francją

Tych obrazków z mundialu nie pokazali w TV! Posłuchaj o największych absurdach MŚ w Katarze!

Listen to "BYŁ NA MISTRZOSTWACH wymienia ABSURDY Kataru. SuperSport+" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze