Jakub Kamiński

i

Autor: Cyfra Sport Jakub Kamiński

Ma rację?

To reprezentant Polski myśli o Czesławie Michniewiczu. Szczere wyznanie przed Polska - Arabia Saudyjska, nie ma cienia wątpliwości

2022-11-25 18:45

Już w sobotę reprezentacja Polski rozegra mecz, który najprawdopodobniej zadecyduje o ewentualnym awansie do 1/8 finału MŚ. Choć selekcjoner Czesław Michniewicz nie ma ostatnio najlepszej prasy, kadrowicze najwyraźniej wciąż mu ufają i wierzą, że jego metody przyniosą osiągnięcie upragnionego celu. Świadczyć o tym może choćby wywiad, którego „Przeglądowi Sportowemu” udzielił ostatnio Jakub Kamiński. Młody skrzydłowy VfL Wolfsburg nie szczędził bowiem Michniewiczowi ciepłych słów.

Ogromny niedosyt

Choć reprezentacja Polski po raz pierwszy od 1986 roku nie przegrała inauguracyjnego meczu na mistrzostwach świata, nastroje po bezbramkowym remisie z Meksykiem nie są zbyt dobre. Wszystko z powodu bardzo topornego stylu gry biało-czerwonych, którzy nie byli w najmniejszym stopniu zainteresowani grą w piłkę. Naszej drużynie nie można odmówić dobrej postawy w defensywie, problem pojawiał się jednak, gdy sami musieliśmy zbudować akcję. Tak naprawdę trudno przypomnieć sobie sytuację, gdy nasza drużyna potrafiła wymienić kilka podań na połowie rywala. Jedyną stuprocentową sytuacją w tym meczu był natomiast rzut karny, zmarnowany przez Roberta Lewandowskiego.

Ten gest Roberta Lewandowskiego przed Polska - Arabia Saudyjska mówi wszystko! Nic się już nie ukryje

Czesław Michniewicz wciąż ma zaufanie swoich zawodników

Remis w słabym stylu z Meksykiem sprawił, że na selekcjonera posypały się gromy. Czesław Michniewicz nie ma jednak zamiaru zbaczać z obranej drogi, podkreślając, że w pierwszej kolejności liczy się wynik meczu. Jego zdanie najwyraźniej podzielają także nasi kadrowicze, o czym świadczyć może wywiad udzielony „Przeglądowi Sportowemu” przez Jakuba Kamińskiego. - Przyjęliśmy strategię trenera. On decyduje, wybiera taktykę, skład, my mamy to realizować. Gdy ktoś się wyłamie, nie będziemy drużyną. We wtorek oddaliśmy całe serducha, to było widać. Zgadzam się, że w ofensywie zabrakło nam siły rażenia, która w tym zespole jest. Przy tak ciężkiej pracy w defensywie czasami trudno nam zdziałać coś z przodu. Ale taka już jest nasza strategia. Musimy ją przyjąć i realizować, bo jeśli ktoś się wyłamie, zaszkodzi wszystkim. W pojedynkę meczu się nie wygra – powiedział 20-letni skrzydłowy.

Kupiliśmy mleko w Katarze i zatęskniliśmy za polskimi sklepami. Niby białe, a jak ze złota! Złapiecie się za głowy

Zawodnik występujący na co dzień w VfL Wolfsburg nie omieszkał także poświęcić kilku ciepłych słów swojemu selekcjonerowi. - Michniewicz jest bardzo dobrym taktykiem, lubi defensywne ustawienie. Jest w tym mądry. Gdy jego drużyna jest zdyscyplinowana, potrafi osiągać niesamowite wyniki. Pokazał to z kadrą U21 czy z Legią w europejskich pucharach. We wtorek było podobnie. Meksyk nie stworzył sobie stuprocentowej sytuacji. My tę jedną mieliśmy, nie wykorzystaliśmy. Taka jest piłka – zauważył.

Zbigniew Boniek dał radę piłkarzom reprezentacji, mocny przekaz. Byłoby lepiej gdyby nie opowiadali głupot

Polska na MŚ w Katarze

Reprezentacja Polski swoje występy na mundialu w Katarze rozpoczęła od bezbramkowego remisu z Meksykiem. W sobotę podopiecznych Czesława Michniewicza czeka mecz o wszystko – o godzinie 14:00 czasu polskiego naszym rywalem będzie Arabia Saudyjska. Zespół prowadzony na co dzień przez Herve Renarda po sensacyjnym zwycięstwie nad Argentyną (2:1) jest obecnie liderem grupy C. Biało-czerwoni swój ostatni mecz w fazie grupowej zagrają natomiast w środę, mierząc się z Leo Messim i jego kolegami.

Sonda
Kto wygra mecz Polska - Arabia Saudyjska?
Jan Tomaszewski złapał się za głowę. Wszystko przez pomysł Michniewicza

QUIZ! Ile wiesz o piłkarskich mistrzostwach świata?

Pytanie 1 z 15
Kiedy odbyły się pierwsze mistrzostwa świata?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze