Paragon grozy. Mleko w Katarze

i

Autor: Grafika SUPER EXPRESS Paragon grozy. Mleko w Katarze

To już przesada?

Kupiliśmy mleko w Katarze i zatęskniliśmy za polskimi sklepami. Niby białe, a jak ze złota! Złapiecie się za głowy

2022-11-25 17:36

Katar, który gości w tym roku mistrzostwa świata w piłce nożnej, to najdroższy kraj na świecie. Nie wszystkie ceny tam szokują, ale przecieraliśmy oczy ze zdumienia, kiedy zobaczyliśmy, jaka jest cena zwykłego mleka. Okazuje się, że za takie pieniądze w Polsce można kupić trzy razy więcej! Oto paragon grozy za mleko w Katarze. Ciarki mogą przejść po plecach!

Kibice przybywający do Kataru na mistrzostwa świata muszą liczyć się ze sporymi wydatkami. Superdrogie są przede wszystkim noclegi i loty, ale samo życie też potrafi pochłonąć ogromne wydatki. Oczywiście, da się zrobić zakupy za normalne pieniądze, o czym już pisaliśmy na naszych łamach. Są jednak produkty, za które trzeba płacić jak za złoto. I nie chodzi tu tylko o piwo, które w nielicznych restauracjach hotelowych kosztują ponad 50 zł za półlitrowy kufel. Okazuje się, że wystarczy spacer do pobliskiego spożywczaka, by złapać się za głowę, patrząc na cenę… mleka.

Paragon grozy za mleko w Katarze

Mleko to niezbędny atrybut do porannej kawy i płatków, zatem postanowiliśmy kupić litr tego podstawowego produktu. W sklepach w Katarze rzadko wywieszone są ceny, zatem po prostu zapytaliśmy o cenę sprzedawcę. „7,50 riali” – odpowiedział kasjer, a po szybkim przeliczeniu na PLN wyszło nam niecałe 10 złotych. Drogo! W Polsce litrowe mleko można kupić za trochę ponad 3 złote, zatem łatwo policzyć, że w naszym kraju, pomimo galopującej inflacji, w cenie litra katarskiego mleka, mamy aż 3. Niestety, problem w tym, że zarobki w obu krajach również „nieco” się różnią...

Woda w cenie paliwa? Cała prawda o cenach w Katarze
Sonda
Kto wygra mecz Polska - Arabia Saudyjska?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze