Polska - Francja

i

Autor: Cyfra Sport Polska - Francja

Milionowa widownia

TVP ogłasza kolejny rekord. Nie do wiary, ile osób oglądało mecz Polska - Francja

2022-12-05 15:21

Reprezentacja Polski w niedziele zakończyła swój udział na mistrzostwach świata w Katarze. Biało-czerwoni zrealizowali cel, którym było wyjście z grupy i w 1/8 finału zmierzyli się z Francją. Choć podopieczni Czesława Michniewicza zagrali najlepszy mecz na turnieju, musieli uznać wyższość rywali. Widownia spotkania Polaków ponownie była ogromna, a TVP ogłosiło kolejny rekord.

Po raz pierwszy od 36 lat reprezentacja Polski zdołała wyjść z grupy na mistrzostwach świata. Biało-czerwoni zdołali uplasować się tuż za plecami Argentyny i wyszli z drugiego miejsca. Sukces sportowy był, natomiast nie brakowało szeroko zakrojonej dyskusji dotyczącej stylu kadry. Polacy grali bowiem defensywnie i ich mecze po prostu nie mogły się podobać. Ale zmieniło się to w 1/8 finału.

TVP poinformowało o rekordzie. Miliony widzów meczu Polska - Francja

W pierwszej rundzie fazy pucharowej Polacy trafili na Francję, aktualnych mistrzów świata. Biało-czerwoni byli skazywani na pożarcie, jednak udowodnili, że potrafią grać w piłkę. W pierwszej połowie mogli nawet objąć prowadzenie, ale świetną okazję zmarnował Piotr Zieliński. Ostatecznie Francuzi wygrali 3:1 i grają dalej, a Polacy wrócili do domu. Mecz z mistrzami świata, podobnie jak pozostałe rywalizacje, przyciągnęły przed telewizory miliony fanów, o czym poinformował dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski. - 13,9mln skumulowanej widowni meczu Polska-Francja bez nowych rekordów w necie i 4K, za to z najlepszym wynikiem w historii kanałów sportowych - 2,25mln w TVP Sport. Dziękujemy! Średnia - 12,3mln wskakuje na 8. miejsce listy przebojów spychając skoki z Salt Lake 2002 - czytamy na Twitterze.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze