Czesław Michniewicz

i

Autor: Cyfra Sport Czesław Michniewicz

Astronomiczna kwota

Tyle zarabia Czesław Michniewicz za prowadzenie Polaków. Przeciętny Kowalski może jedynie o tym pomarzyć

2022-11-25 21:37

Czesław Michniewicz reprezentację Polski prowadzi od stycznia tego roku, kiedy to zastąpił na stanowisku Paulo Sousę. Choć 52-latek zarabia zdecydowanie mniej niż jego poprzednik, wciąż otrzymuje gażę, o której przeciętny Kowalski może jedynie pomarzyć. I choć trudno w to uwierzyć, w porównaniu z innymi selekcjonerami prowadzącymi swoje reprezentacje na mundialu, Michniewicz wypada blado.

Michniewicz tańszy od Sousy

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że odejście Paulo Sousy odciążyło nieco budżet PZPN-u. Portugalski szkoleniowiec miesięcznie inkasował bowiem niewyobrażalną dla przeciętnego człowieka kwotę ok. 330 tys. zł. Choć jego następca zarabia zdecydowanie mniej (ok. 200 tys. zł miesięcznie), wciąż jest to ogromna kwota. Co ciekawe, obecny opiekun reprezentacji Polski w porównaniu z pozostałymi trenerami prowadzącymi swoje reprezentacje na mundialu w Katarze wypada jednak… blado.

Wspaniałe wiadomości dla polskich kibiców. Wszystko się potwierdziło tuż przed meczem z Arabią Saudyjską

Southgate zarabia najwięcej

Okazuje się bowiem, że Michniewicz –zarobkami rzędu 0,52 mln euro rocznie - wśród selekcjonerów prowadzących swoje ekipy na MŚ zajmuje dopiero 25. miejsce. Co więcej, tylko jeden trener z Europy zarabia gorzej – to Robert Page z Walii. Oprócz niego mniej od 52-latka inkasują jeszcze opiekunowie Ghany, Kamerunu, Kanady, Kostaryki, Senegalu i Tunezji. Najlepiej opłacanym szkoleniowcem na mundialu jest z kolei selekcjoner Niemców Hansi Flick (6,5 mln euro), który wyprzedza Garetha Southgate’a (Anglia, 5,8 mln euro) oraz Didiera Deschampsa (Francja, 3,8 mln euro).

To reprezentant Polski myśli o Czesławie Michniewiczu. Szczere wyznanie przed Polska - Arabia Saudyjska, nie ma cienia wątpliwości

Michniewicz na podium

Choć Czesław Michniewicz inkasuje nieporównywalnie mniejszą kwotę niż Paulo Sousa, wśród trenerów pełniących tę funkcję w ostatnich latach znajduje się na podium. Więcej od niego – oprócz Sousy – zarabiał także Leo Benhakker. Były opiekun m.in. Legii czy reprezentacji Polski do lat 21 wyprzedza w tym zestawieniu m.in. Franciszka Smudę, który co miesiąc inkasował ok. 190 tys. zł. Co ciekawe, pensja Michniewicza stanowi równowartość 33 średnich miesięcznych pensji w Polsce. Przeciętny Kowalki o takiej gaży może jedynie pomarzyć…

Sonda
Czy reprezentacja Polski wyjdzie ze swojej grupy na mistrzostwach świata w Katarze?
Jan Tomaszewski złapał się za głowę. Wszystko przez pomysł Michniewicza

QUIZ! Ile wiesz o piłkarskich mistrzostwach świata?

Pytanie 1 z 15
Kiedy odbyły się pierwsze mistrzostwa świata?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze