MŚ Katar 2022

i

Autor: AP PHOTO/DARKO BANDIC, FILE MŚ Katar 2022

MŚ Katar 2022

Ważne wieści dla kibiców przed mundialem w Katarze. Zmiana ogłoszona przez rząd, fani muszą o tym wiedzieć

2022-10-26 19:42

Pandemia koronawriusa nie jest już tematem, który niepokoi głowy kibiców. Mimo to, w niektórych krajach wciąż trzeba przedstawiać testy na COVID-19. Katarski rząd na mniej niż miesiąc do startu mundialu przekazał znakomite wieści. Kibice nie będą musieli przedstawiać testów przy wjeździe do emiratu.

Katar znosi od 1 listopada wymóg posiadania przez podróżujących do tego kraju negatywnego testu na COVID-19 - poinformowano w środę. Maseczki będą obowiązkowe tylko w placówkach służby zdrowia. 20 listopada rozpocznie się tam piłkarski mundial. Mistrzostwa świata, które potrwają do 18 grudnia, będą pierwszym od początku pandemii w 2020 roku tak wielkim wydarzeniem sportowym otwartym bez ograniczeń dla publiczności.

MŚ Katar 2022: Testy na COVID-19 nie będą obowiązkowe!

Organizatorzy spodziewają się, że na turniej w Katarze przybędzie ok. 1,2 miliona osób. Jak podało w środę tamtejsze ministerstwo zdrowia, od 1 listopada nie będą już obowiązkowe testy na COVID-19 przed wjazdem do Kataru. Ministerstwo zrezygnowało również z wymogu, aby dorosłe osoby pokazywały swój status dotyczący COVID-19 w rządowej aplikacji (o nazwie "Ehteraz") przed wejściem na stadiony lub inne miejsca, takie jak sklepy i restauracje.

Szef FIFA po raz kolejny się skompromitował. Skandaliczna przemowa Infantino podczas losowania MŚ 2022, aż robi się niedobrze

Obywatele i mieszkańcy Kataru od 1 listopada nie muszą już poddawać się testom w ciągu 24 godzin od przybycia. Ponadto noszenie maseczek będzie wymagane tylko w placówkach służby zdrowia. Miesiąc temu organizatorzy ogłosili, że kibice chcący pojechać do Kataru na mistrzostwa świata muszą przedstawić na lotnisku lub przejściach granicznych dowód negatywnego testu na COVID-19, niezależnie od statusu szczepień. W przypadku testów PCR - miały być wykonane najpóźniej do 48 godzin przed wylotem, a testów antygenowych - do 24 godzin.

Środowe decyzje o zniesieniu ograniczeń, jak uzasadniono, wynikają z "ciągłego spadku liczby przypadków koronawirusa na całym świecie i w Katarze", a także wdrażania w tym kraju narodowego programu szczepień przeciwko COVID-19.

MŚ Katar 2022: Kiedy mecz otwarcia? Kiedy gra Polska?

Reprezentacja Polski zagra w grupie C mundialu kolejno: 22 listopada z Meksykiem, cztery dni później z Arabią Saudyjską i 30 listopada z Argentyną. Mecz otwarcia z udziałem gospodarzy zaplanowano na 20 listopada.

Jan Tomaszewski ocenił, czy Polska wyjdzie z grupy na mistrzostwach świata. Zwrócił uwagę na kluczowy szczegół, ważne słowa

Sonda
Czy reprezentacja Polski wyjdzie ze swojej grupy na mistrzostwach świata w Katarze?
Grzegorz Krychowiak trenuje z Legią Warszawa
Najnowsze