FIFA, Gianni Infantino, Władimir Putin

i

Autor: AP PHOTO/ALEXANDER ZEMLIANICHENKO, FILE Prezydent FIFA i prezydent Rosji - Infantino oraz Putin

Szef FIFA po raz kolejny się skompromitował. Skandaliczna przemowa Infantino podczas losowania MŚ 2022, aż robi się niedobrze

2022-04-01 19:04

Od 24 lutego temat wojny prowadzonej przez Rosję w Ukrainie nie omija sportu, a szczególnie mocno da się to odczuć w piłce nożnej. FIFA musiała podejmować trudne decyzje, ale wydawało się, że sprostała oczekiwaniom kibiców. Niestety, taki stan nie potrwał zbyt długo, gdyż tuż po rozstrzygnięciu większości baraży włodarze światowej piłki się ośmieszyli. Najpierw podczas kongresu FIFA przeprowadzonego dzień przed losowaniem grup mundialu, a podczas samej ceremonii Gianni Infantino dopełnił kompromitującego obrazu federacji skandalicznym przemówieniem.

Władimir Putin rozpoczął wojnę w Ukrainie równo na miesiąc przed planowanym meczem barażowym Rosja - Polska. Świat natychmiast sprzeciwił się krajowi agresora, co odbiło się także na piłce nożnej. Poszczególne federacje podjęły kroki, by zbojkotować Rosję, a ich presja wpłynęła na FIFA. Światowa federacja początkowo opierała się stanowczym krokom, jednak ostatecznie wykluczyła Rosjan ze swoich struktur. Poskutkowało to wykluczeniem tamtejszych klubów z europejskich pucharów, a Sborna straciła szansę na występ w mistrzostwach świata. Zyskała na tym Polska, która walkowerem awansowała do finału baraży, w którym ograła Szwecję 2:0 i zapewniła sobie miejsce w Katarze. Już trzy dni po wielkim sukcesie odbyło się losowanie grup tegorocznego mundialu, podczas którego FIFA pokazała prawdziwą twarz. A zaczęła ten proces już dzień wcześniej.

Piękny polski moment podczas losowania grup MŚ w Katarze. Na wyczyny Polki patrzył cały świat

Sonda
Czy Polska odniesie sukceś na MŚ Katar 2022?

Kompromitacja Infantino. Skandaliczna przemowa podczas losowania grup MŚ 2022

31 marca odbył się kongres światowej federacji, podczas którego nie zabrakło skandali. Włodarze piłki nożnej postanowili dołączyć język rosyjski do grona urzędowych języków! Trzeba przyznać, że popisali się kapitalnym wyczuciem, gdy na terytorium Ukrainy codziennie spadają bomby, a miliony niewinnych cywili musiały opuścić domy i uciekać za granicę. W obradach FIFA normalnie uczestniczyli rosyjscy działacze, których nie wykluczono ze struktur i nie wyproszono ich z kongresu! A kandydatura Rosji do organizacji Euro 2028 i 2032 została przyjęta. Kibice na całym świecie są zbulwersowani, ale jeszcze nie zdążyli głośno zaprotestować, a szef FIFA dolał oliwy do ognia!

Skandal! FIFA znów odstawia cyrk. Ocenzurowali przemówienie Ukrainy w sprawie wojny

W ceremonii losowania brał udział m.in. Czesław Michniewicz:

W piątek, 1 kwietnia, nie zdążyło wystartować oficjalne losowanie, ale Gianni Infantino miał swój moment. Tuż przed rozpoczęciem ceremonii wszedł na scenę i wygłosił krótkie przemówienie. W tym czasie zdążył się skompromitować, na co błyskawicznie zareagowali internauci. Szef FIFA mówił o pokoju, "przerwaniu konfliktów" i "turbulencjach". Zabrakło mu odwagi, by wprost wskazać palcem winnego i nazwać po imieniu obrzydliwe rosyjskie działania. Zamiast tego apelował o zatrzymanie konfliktów, jakby to od Ukrainy zależało, czy może przerwać wojnę. Jego przemówienie oburzyło miliony ludzi!

Jan Tomaszewskim o hejcie na Czesława Michniewicza. Stanowcze słowa legendy
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze