Losowanie MŚ Katar 2022

i

Autor: AP PHOTO Losowanie MŚ w Katarze 2022

Piękny polski moment podczas losowania grup MŚ w Katarze. Na wyczyny Polki patrzył cały świat

2022-04-01 18:40

We wtorek, 29 marca, reprezentacja Polski ucieszyła cały kraj, wygrywając 2:0 ze Szwecją. Biało-Czerwoni wywalczyli awans do mistrzostw świata w Katarze i już po trzech dniach kibice przeżywali kolejne emocje związane z piłkarską kadrą. 1 kwietnia przeprowadzono losowanie grup tegorocznego mundialu i nie był to żart. A na scenie, na którą były zwrócone oczy całego świata, wystąpiła Polka. Jej popisy z piłką zachwyciły wszystkich widzów!

Droga Polski do Kataru była pełna zakrętów i była wyjątkowo szalona. Biało-Czerwoni musieli się przebijać przez baraże i po raz pierwszy w historii wygrali mecz decydujący bezpośrednio o awansie. Czesław Michniewicz miał zaledwie 2 miesiące na przygotowanie zespołu, a kilka tygodni przed początkiem baraży okazało się, że nie będzie musiał rywalizować w półfinale fazy play-off eliminacji do mundialu. Rosja została wykluczona ze struktur FIFA i polscy piłkarze awansowali bezpośrednio do finału, w którym okazali się lepsi od Szwecji. Na Stadionie Śląskim pokonali Szwecję 2:0 i rozpoczęli misję pod tytułem: "Kierunek Katar". Pierwszy krok nadszedł bardzo szybko, bowiem już po trzech dniach odbyła się jedna z najważniejszych rzeczy - losowanie grup mistrzostw świata. Jak zwykle była to ceremonia przygotowana w każdym detalu, a organizatorzy zadbali także o warstwę artystyczną. Na scenie pojawiła się m.in. polska mistrzyni freestyle'u!

Wiemy, jak reprezentant Polski spełnia się w roli ojca. Przyłapaliśmy Jana Bednarka. Zobacz ZDJĘCIA!

Sonda
Czy Polska odniesie sukceś na MŚ Katar 2022?

Na wyczyny Polki podczas losowania MŚ w Katarze patrzył cały świat

Już na początku wydarzenia na scenie pojawili się najlepsi freestylerzy świata, a w tym gronie znalazło się miejsce dla Agnieszki "Aguśki" Mnich! Polka została w 2018 r. mistrzynią świata w tej dyscyplinie piłkarskiej, a w zeszłym roku w Walencji przegrała dopiero w finale. Od wielu lat jest czołową zawodniczką piłkarskiego freestyle'u i 1 kwietnia otrzymała szansę występu przed największymi postaciami światowej piłki. Jej wyczyny obserwowali m.in. szef FIFA, Gianni Infantino, a przede wszystkim selekcjonerzy reprezentacji biorących udział w mundialu i legendy futbolu - m.in. Alessandro del Piero, Cafu i Ricardo Kaka.

Podczas losowania nie zabrakło Czesława Michniewicza, który udał się do Kataru:

Jan Tomaszewskim o hejcie na Czesława Michniewicza. Stanowcze słowa legendy
Najnowsze