Szymon Marciniak

i

Autor: Cyfra Sport Szymon Marciniak

nowe wytyczne

Wielka zmiana przed mundialem w Katarze. Fani będą mieli powody do zadowolenia

2022-09-21 7:38

Już za ok. dwa miesiące ruszają mistrzostwa świata w Katarze. Mundial ten będzie z pewnością inny nie tylko ze względu na nietypową porę rozgrywania, ale także na kilka sędziowskich nowości. Jedną z nich ma być... czas, jaki będzie doliczany do kolejnych części spotkania. O tym, jak wszystko może wyglądać, przekonaliśmy się niedawno za sprawą polskiego sędziego Szymona Marciniaka.

Mistrzostwa świata w Katarze zbliżają się wielkimi krokami, do pierwszego spotkania zostały już tylko dwa miesiące. Fani będą musieli przyzwyczaić się nie tylko do nietypowej pory rozgrywania całej imprezy, ale też do paru sędziowskich nowinek. W Katarze sędziowie mają korzystać już z nowego systemu półautomatycznego VAR-u, który będzie szybciej analizował pozycję spaloną zawodników. Ale to nie wszystko, bowiem FIFA zmieniła także swoje rekomendacje dotyczące doliczonego czasu gry. Teraz mecze potrwają jeszcze dłużej!

Tomasz Hajto krytykuje decyzję Michniewicza. Mówi o drugim dnie nieobecności tego piłkarza w kadrze, padły mocne słowa

PKO Ekstraklasa Raport odc. 6

Piłkarze spędzą więcej minut w grze, polski sędzia pokazuje

Jak pisze były sędzia Rafał Rosktowski na łamach portalu TVP Sport, FIFA przekazała sędziom nowe wytyczne dotyczące doliczonego czasu. Arbitrzy w myśl przepisów mają prawo doliczyć czas niemal za każdą przerwę w grze. Przepisów nie zmieniono, ale FIFA zaleciła sędziom o dużo większą skrupulatność w odnotowywaniu straconego czasu. Efekty widać już teraz.

Prawdziwe trzęsienie ziemi w Bayernie! Szokujące doniesienia o byłym trenerze Roberta Lewandowskiego

W grudniu minionego roku rozegrano w Katarze pokazowy turniej FIFA Arab Cup. Jedno ze spotkań, Katar – Algiera, sędzia Szymon Marciniak przedłużył dokładnie o 18 minut i 22 sekundy. W tym czasie wynik spotkania zdążył się jeszcze dwukrotnie zmienić. Marciniak całkiem niedawno dorzucił również 11 minut do meczu Porto – Atletico w Lidze Mistrzów i również tutaj nie można mówić o kontrowersji, a właśnie o stosowanie się do nowych wytycznych, które mają szczególnie być przestrzegane w Katarze. Oznacza to, że mecze mundialu potrwają jeszcze dłużej niż zwykle.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze