Autor: Cyfrasport Polska - Francja: przewidywane składy

Znowu wypali?

Wielki powrót do składu reprezentacji Polski? Tak mamy zagrać z Francją, jeden duży znak zapytania

2022-12-04 7:33

Nadszedł ten dzień! Już dziś mecz Polska - Francja na mundialu w Katarze. Wszyscy kibice nie mogą się doczekać godziny 16:00, o której zabrzmi pierwszy gwizdek sędziego i głowią się, na jaki skład postawi Czesław Michniewicz. Czy po słabszym występie z Argentyną dojdzie do zmian? Wszystko wskazuje na to, że selekcjoner przywróci do składu jednego z kluczowych piłkarzy. Poniżej dowiesz się, jak mamy zagrać z Francją. Polska - Francja: przewidywany skład

Takiej sytuacji nie było od 36 lat. Polska wreszcie przebrnęła przez fazę grupową mistrzostw świata i znalazła się w gronie 16 najlepszych drużyn globu. Już w 1/8 finału MŚ w Katarze czeka na nią jeden z najtrudniejszych możliwych przeciwników. Broniący tytułu sprzed czterech lat Francuzi już po dwóch meczach zapewnili sobie awans z grupy i czekali na rywala. Po męczarniach z Argentyną i oczekiwaniu na wynik meczu Meksyk - Arabia Saudyjska to właśnie Biało-Czerwoni wywalczyli przepustkę do fazy pucharowej. W oficjalnym meczu zagramy z Francją po raz pierwszy od sierpnia 1995 roku! Później odbyły się jeszcze trzy spotkania towarzyskie, a ostatnie z nich miało miejsce w 2011 r. w trakcie przygotowań do Euro 2012. Nic dziwnego, że kibicom towarzyszy olbrzymia ekscytacja.

Wielki powrót do składu reprezentacji Polski? Tak mamy zagrać z Francją

Zdecydowanym faworytem niedzielnego meczu są oczywiście Trójkolorowi, jednak tegoroczny mundial udowodnił już kilkukrotnie, że przedmeczowe przewidywania nie przekładają się na boisko. Czesław Michniewicz z pewnością zrobi wszystko, żeby utrudnić rywalom zadanie, a polscy piłkarze wyjdą na boisko niezwykle zmotywowani. Doskonale zdają sobie sprawę z szansy historycznego wyczynu i awansu do ćwierćfinału kosztem aktualnych mistrzów świata. Dlatego bardzo prawdopodobne, że Michniewicz postawi na skład, który przyniósł mu sukces w meczu z Arabią Saudyjską. To oznaczałoby wielki powrót do wyjściowej jedenastki Arkadiusza Milika!

Już w meczu z Argentyną wielkim zaskoczeniem była zamiana Milika na Karola Świderskiego, ale napastnik Charlotte FC zszedł z boiska po pierwszej połowie. Wydaje się, że nie przekonał do siebie selekcjonera i może czekać go sytuacja podobna do Nicoli Zalewskiego, który wyszedł w pierwszym składzie w meczu otwarcia MŚ z Meksykiem, ale po 45 minutach trafił na ławkę i ani razu się z niej nie podniósł. Ważną informacją jest też zdrowie Bartosza Bereszyńskiego, który zmagał się z pewnymi problemami, ale niemal na pewno zagra z Francją od pierwszej minuty. Jednym z największych znaków zapytania ma być dla Michniewicza... Piotr Zieliński. Możliwe, że swoją szansę zamiast gwiazdora Napoli otrzyma Sebastian Szymański!