Szymon Marciniak

i

Autor: Cyfra Sport Szymon Marciniak

Wielkie wyróżnienie dla Szymona Marciniaka! FIFA doceniła polskich sędziów przed mistrzostwami świata

2022-05-19 15:14

Szymon Marciniak od kilku lat należy do światowej czołówki piłkarskich sędziów. Polak regularnie sędziuje najważniejsze mecze, a kibice na całym świecie poznali już jego charakterystyczną sylwetkę. Niedawno płocczanin poprowadził półfinał Ligi Mistrzów, ale przed nim jeszcze większe wyzwanie. FIFA oficjalnie doceniła Marciniaka i trzech innych polskich sędziów. Wiadomo już, że będą oni sędziować podczas mistrzostw świata w Katarze!

Kariera Szymona Marciniaka rozwija się z roku na rok. Jeszcze kilka lat temu przebijał się on szczebel po szczeblu w światowej hierarchii arbitrów, ale od pewnego czasu stało się normą, że rozpatruje się go w kontekście najważniejszych meczów. Zarówno największe piłkarskie gwiazdy, jak i kibice na całym świecie przyzwyczaili się już do łysego Polaka sędziującego kluczowe spotkania. W kwietniu został on pierwszym arbitrem z Polski, który poprowadził półfinał Ligi Mistrzów. Niedawno gościł w programie u Kuby Wojewódzkiego i nie skrywał tajemnic. Otwarcie przyznał, jakie relacje łączą go z m.in. Cristiano Ronaldo i Robertem Lewandowskim. Okazuje się, że już niedługo może mieć kolejną szansę na spotkanie z wybitnymi piłkarzami, bowiem FIFA ogłosiła 19 maja listę sędziów na tegoroczne mistrzostwa świata!

Wyjaśniła się przyszłość Lukasa Podolskiego! Górnik Zabrze rozwiał wszelkie wątpliwości, wymowne nagranie

Już w czerwcu reprezentacja Polski rozpocznie zmagania w Lidze Narodów. Robert Lewandowski spędza wakacje u boku pięknej Anny w Turcji

Wielkie wyróżnienie dla Marciniaka. FIFA doceniła polskich sędziów przed MŚ

O tym, że Marciniak otrzyma powołanie do Kataru mówiło się od dłuższego czasu. Kibice i eksperci byli niemal pewni, jednak wciąż były to nieoficjalne rozważania. Dopiero w czwartek FIFA ogłosiła oficjalną listę, na której znalazło się miejsce dla czterech polskich sędziów! Sęk w tym, że tylko nasz najbardziej znany arbiter zyskał uznanie światowych włodarzy jako sędzia główny. Tym samym 41-latek pojedzie na trzeci wielki turniej w karierze!

Polskie kluby liczą na… transfer Lewandowskiego! Czeka na nie poważny zastrzyk gotówki

Sonda
Czy "kibicujesz" Szymonowi Marciniakowi?

Marciniak był już sędzią głównym podczas Euro 2016 i MŚ 2018, a teraz pojedzie na swój drugi mundial. Obok niego do Kataru udadzą się jego asystenci - Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki. Z kolei Tomasz Kwiatkowski został wybrany przez FIFA do grona arbitrów VAR, którzy będą rozstrzygać sporne sytuacje za pomocą systemu wideoweryfikacji. Początek tego turnieju już 21 listopada!

Tomaszewski masakruje Lewandowskiego: To on jest winny!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze