Jerzy Dudek, Czesław Michniewicz

i

Autor: Cyfrasport Jerzy Dudek, Czesław Michniewicz

Mocna opinia

Wybitny reprezentant Polski bez ogródek. Skrytykował drużynę Michniewicza. "Rozpierducha"

2022-10-03 14:47

Do rozpoczęcia mistrzostw świata w Katarze pozostało nieco ponad półtora miesiąca, a kibice zaczynają powoli żyć mundialem. Ostatnie mecze reprezentacji Polski sprawiły, że eksperci mają wiele wątpliwości co do jej gry. Jerzy Dudek wypowiedział się na ten temat bez ogródek. Skrytykował drużynę Michniewicza i wprost nazwał jego dotychczasową pracę "rozpierduchą".

Jerzy Dudek bez ogródek. Skrytykował drużynę Michniewicza

Polscy piłkarze spotkają się na zgrupowaniu dopiero w listopadzie. Przed wylotem do Kataru zagrają jeszcze jeden mecz - towarzyski z Chile, ale wiele wniosków można wyciągnąć po ich występach w Lidze Narodów. We wrześniu podopieczni Michniewicza utrzymali się w dywizji A prestiżowych rozgrywek, jednak nie brakuje głosów krytyki. Dotyczą one stylu gry, gdyż porażka z Holandią na Stadionie Narodowym (0:2) była zatrważająco zasłużona. Z kolei zwycięstwo z Walią (1:0) zostało odniesione w bólach. Wyspiarze mieli swoje sytuacje i równie dobrze mogli wyrzucić nas z elity LN. Tak się na szczęście nie stało, a Polacy mogli cieszyć się z ważnej wygranej, która przerwała serię czterech meczów bez zwycięstwa. Nie zmienia to jednak faktu, iż nastroje przed mundialem nie są zbyt dobre, o czym świadczą słowa Jerzego Dudka.

Dudek dosadnie o reprezentacji Polski. "Rozpierducha"

"Te mistrzostwa będą dla nas niezwykle trudne. Skoro nie wiemy, jak mamy grać, to można się spodziewać, że zagramy ultra defensywnie i będziemy mogli jedynie liczyć na łut szczęścia i przypadkowy remis albo wygraną, jak miało to miejsce z Walią. To spotkanie dobitnie pokazało, że nic u nas nie funkcjonowało, jak należy, było w tym dużo przypadkowości" - stwierdził były znakomity bramkarz w felietonie dla "Przeglądu Sportowego". "Trzeba się spodziewać kilku kontuzji, być może forma u niektórych graczy wystrzeli. To sprawi, że trener będzie musiał się popisać intuicją selekcjonerską. Na razie jesteśmy na placu budowy, na którym jest "rozpierducha" i można się zastanawiać, czy ktoś w ogóle ma nad tym kontrolę" - zakończył niezbyt optymistyczny tekst 60-krotny reprezentant Polski.

Były selekcjoner, Jerzy Brzęczek, został zwolniony z pierwszoligowej Wisły Kraków:

Sonda
Czy piłkarze odniosą sukces na mistrzostwach świata w Katarze?
Lewandowski GORZKO po meczu z Walią. Nie ma co świętować
Najnowsze