Zbigniew Boniek

i

Autor: CyfraSport Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek rozczytał intencje Czesława Michniewicza? Zdecydował się na publiczne wyznanie

2022-03-29 16:00

Jedną z największych zagadek przed meczem Polska - Szwecja, który zadecyduje o awansie na mistrzostwa świata w Katarze, jest ustawienie i skład na jaki zdecyduje się Czesław Michniewicz. Choć personalia wyjściowej jedenastki w większości można raczej przewidzieć, taktyka pozostaje wielką niewiadomą. Zbigniew Boniek uważa jednak, że rozczytał intencje Czesława Michniewicza.

Paradoksalnie przed towarzyskim spotkaniem ze Szkocją, które miało miejsce pod koniec ubiegłego, było mniej znaków zapytania niż jest obecnie. Jednym z czynników są liczne urazy w polskiej ekipie. Z gry wypadli Arkadiusz Milik i Bartosz Salamon. Obaj mieli spore szanse, żeby we wtorkowy wieczór wybiec w podstawowej jedenastce.

Były reprezentant Polski o stylu gry Szwecji i skruszeniu ich obrony. To przed tym Polakiem drżą rywale

Zbigniew Boniek rozszyfrował Michniewicza? Wymowny wpis

Michniewicz musiał więc zmienić nieco swoje plany. W dodatku na kilku treningach nie uczestniczył Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji narzekał na problemy z kolanem. Na szczęście z jego zdrowiem jest na tyle dobrze, że zagra przeciwko Szwecji. Wciąż nie wiadomo jednak, na jakie ustawienie zdecyduje się selekcjoner kadry.

Rosyjski selekcjoner totalnie odleciał przed finałem baraży. Żąda sprawiedliwości, podłe słowa Rosjanina

W Glasgow testował taktykę z trzema środkowymi obrońcami i dwoma wahadłowymi. Największe problemy były z lewą stroną, gdzie zupełnie nie radził sobie Arkadiusz Reca. Ta pozycja jest od wielu lat newralgiczna w polskiej kadrze. Niedawne głosy mówiły, że Michniewicz może tam wystawić Bartosza Bereszyńskiego, nominalnie prawego defensora.

Sonda
Czy reprezentacja Polski awansuje na mundial w Katarze?

Michniewicz blefował na konferencji? Boniek o wszystkim napisał

Mimo pewnych kłopotów kadrowych Czesław Michniewicz stwierdził, że w meczu na Stadionie Śląskim zdecyduje się na takie samo ustawienie jak w Glasgow, a więc z trójką obrońców. Na te słowa selekcjonera zareagował Zbigniew Boniek. Były prezes PZPN uważa, że może być to pewnego rodzaju blef szkoleniowca.

- Czesław Michniewicz powiedział wczoraj ze gramy trójką z tylu? To idę o duży zakład ze zagramy czwórką… znam Czesia - napisał na Twitterze. Mogłoby to oznaczać, że selekcjoner spróbowałby ustawienia z dwoma napastnikami. Wszystko stanie się jasne około półtorej godziny przed meczem, kiedy poznamy oficjalne składy.

Kulisy Fame MMA 13
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze