Manchester City

Autor: East News Manchester City

Manchester City - Liverpool 1:4. Brazylijska samba w hicie 13. kolejki Premier League!

2015-11-21 21:46

Manchester City - Liverpool 1:4 w hicie 13. kolejki Premier League! Wielu spodziewało się świetnego widowiska i kilku bramek, ale większość stawiała raczej na wicemistrzów Anglii. Podopieczni Juergena Kloppa zaskoczyli wszystkich! Już w pierwszej połowie rozłożyli gospodarzy na łopatki. Kluczowa była współpraca na linii Roberto Firmino - Philippe Coutinho. Dwójka Brazylijczyków zabawiła się w Manchesterze.

Mecz Manchester City - Liverpool bez wątpienia był hitem co się zowie. Szkoda tylko, że mocno jednostronnym. Choć to wicemistrzowie Anglii lepiej weszli w mecz, to szybko musieli zabrać się za gaszenie gigantycznego pożaru. Tragedia rozpoczęła się od... zagrania zawodnika City. Eliaquim Mangala wpakował piłkę do własnej bramki! Ten moment wyraźnie wybił z rytmu podopiecznych Manuela Pellegriniego. Już do końca pierwszej odsłony na boisku widzieliśmy jeden zespół.

Zobacz: FC Barcelona ZMIAŻDŻYŁA Real Madryt w El Clasico. Nokaut na Santiago Bernabeu!

Phllippe Coutinho i Roberto Firmino robili z defensywą City co chcieli. Najpierw ten drugi asystował do pierwszego, a chwilę później rozegrała się odwrotna akcja. Coutinho wyłożył Firmino piłkę jak na tacy, a ten bez problemów pokonał Joe Harta. Gospodarzy stać było tylko na skromną odpowiedź, w postaci pięknej bramki Sergio Aguero z 44. minuty.

Rozbitych gości w samej końcówce dobił jeszcze Martin Skrtel. Słowak potężnie uderzył zza pola karnego. Bramkarz City był bezradny, podobnie jak przy trzech wcześniejszych golach.

Manchester City - Liverpool 1:4 (1:3)
Aguero 44 - Mangala 8 (s.), Coutinho 24, Firmino 32, Skrtel 81

Manchester City: Hart - Sagna, Demichelis, Mangala, Kolarov - Yaya Toure (46. Fernandinho), Fernando, Navas (46. Delph), Sterling, De Bruyne - Aguero (65. Iheanacho)

Liverpool: Mignolet - Clyne, Skrtel, Lovren, Moreno - Lucas, Can, Milner, Lallana (90. Kolo Toure), Coutinho (68. Ibe) - Firmino (77. Benteke)

Żółte kartki: Lucas, Can