Celta Vigo - FC Barcelona

Autor: AP PHOTO/LALO R. VILLAR Celta Vigo - FC Barcelona

Ostatni mecz sezonu

Robert Lewandowski królem strzelców La Liga! Gorzka koronacja, Celta ograła Barcelonę i utrzymała się w lidze [WYNIK]

2023-06-04 23:03

Celta - FC Barcelona WYNIK. Co za emocje przeżyli kibice w Vigo! Piłkarze Celty do ostatniej chwili musieli walczyć o utrzymanie, ale stanęli na wysokości zadania i przed własną publicznością ograli FC Barcelonę 2:1. Robert Lewandowski zakończył to spotkanie bez gola i asysty, ale i tak oficjalnie może świętować zdobycie korony króla strzelców. Polak zakończył debiutancki sezon La Liga z 23 golami i wyprzedził drugiego Karima Benzemę (19).

Celta Vigo - FC Barcelona 2:1 (1:0)

Bramki: Veiga (42', 65') - Fati (79')

Kartki: Cervi, Tapia - Torres, Raphinha

Celta: Villar - Mingueza (67', Vazquez), Dominguez, Nunez, Galan - Veiga (71', Tapia), Beltran, Rodriguez - Perez, Seferović (78', Aspas), de la Torre (71', Cervi)

Barcelona: ter Stegen (63', Pena) - Roberto, Kounde, Christensen (46', Gavi), Alonso - Kessie, Garcia (72', Pablo Torre), de Jong - Raphinha (63', Dembele), Lewandowski, Torres (63', Fati)

Przed ostatnią kolejką tylko kataklizm mógł odebrać Lewandowskiemu zwycięstwo w klasyfikacji strzelców. Napastnik Barcelony miał aż pięć goli przewagi nad Benzemą, który rozegrał swój ostatni mecz w barwach Realu Madryt jeszcze zanim rozpoczęło się spotkanie "Blaugrany" z Celtą. Francuz zdobył tam pożegnalnego gola i zmniejszył stratę do czterech trafień, ale już wtedy stało się jasne, że "Lewy" będzie najlepszy. Sensacji nie było i żaden z innych rywali nie popisał się nagle 7 bramkami w meczu, dzięki czemu to Polak zakończył debiutancki sezon w Hiszpanii z koroną króla strzelców. Sama koronacja jest jednak dość gorzka, bo jego drużyna przegrała na wyjeździe z Celtą Vigo. Gospodarze niedzielnego meczu zagrali z pełnym zaangażowaniem i po dublecie Gabriego Veigi wygrali z mistrzem kraju, który odpowiedział jedynie kontaktowym trafieniem Ansu Fatiego. Przed ostatnią kolejką o utrzymanie walczyło wciąż aż 6 drużyn, ale ostatecznie w tabeli nie doszło do większych roszad i to zagrożony przed startem tej serii gier Real Valladolid pożegnał się z ligą. Poniżej nasza relacja na żywo z meczu Celta Vigo - FC Barcelona:

Czy chciałbyś zobaczyć duet Lewandowski - Messi w następnym sezonie?
Na żywo

Witamy w relacji na żywo z meczu Celta Vigo - FC Barcelona w ostatniej kolejce tego sezonu La Liga! Robert Lewandowski prawdopodobnie zostanie dziś ukoronowany najlepszym strzelcem, a Barca postawi ostatni stempel pod mistrzostwem Hiszpanii. Początek spotkania już o 21:00!

Robert Lewandowski znalazł się w pierwszym składzie i będzie mógł postawić kropkę nad i w klasyfikacji najlepszych strzelców La Liga!

Real Madryt zakończył swój mecz i zremisował 1:1 z Athletikiem Bilbao. Karim Benzema pożegnał się z kibicami golem z rzutu karnego, ale już na pewno nie wyprzedzi Lewandowskiego. Rywalami Polaka w klasyfikacji strzelców zostali Joselu z Espanyolu i Borja Iglesias z Betisu. Tracą oni... 7 i 8 goli. Niemal na pewno to Polak odbierze koronę!

Celta przegrała aż 5 z ostatnich 6 meczów i musi walczyć dziś o życie. Gospodarze wyszli już na murawę, aby szpalerem przywitać Barcelonę!

Piłkarze obu drużyn i sędziowie wystosowali apel o pozbycie się rasizmu ze stadionów. Fani Celty już teraz weszli na najwyższe obroty, a mecz jeszcze się nie zaczął!

Przed meczem odbyła się jeszcze minuta ciszy poświęcona Francisco Riverze Martinezowi.

1'

Zaczynamy! Przy piłce Celta.

2'

Fatalna strata Kessiego, który na połowie Celty podał do nikogo i piłka wyszła na aut dla gospodarzy.

3'

Ter Stegen niezbyt pewnie interweniował po strzale Veigi z dystansu, ale na raty złapał piłkę.

6'

Kibice nie mają już wątpliwości, że żaden z rywali nie strzeli 7 lub 8 goli w ostatniej kolejce i cieszą się z kolejnego sukcesu Lewandowskiego.

9'

Raphinha dynamicznie wyszedł sam na sam z bramkarzem po podaniu od Lewandowskiego, ale sędziowie odgwizdali spalonego.

10'

Tym razem to Celta rozegrała dobrą akcję i Veiga wyszedł sam na sam z ter Stegenem, mijając go do boku, jednak za daleko wyrzucił sobie piłkę, a sędziowie po chwili odgwizdali spalonego.

11'

GOOOOOOOOL! Lewandowski z kuriozalną asystą!

Lewandowski dopadł do odbitej piłki na linii pola karnego i chciał uderzyć z pierwszej piłki, ale ledwo trafił w futbolówkę lewą nogą i ta poleciała w stronę Kessiego, który pokonał bramkarza.

12'

NIE MA GOLA! VAR wykazał minimalnego spalonego Kessiego!

14'

Veiga pięknie minął Christensena przed polem karnym i uderzył z dystansu, ale ter Stegen pewnie złapał piłkę.

17'

Lewandowski ładnie podał prostopadle górą do Torresa, który prawie opanował piłkę w polu karnym. Prawie robi jednak wielką różnicę i futbolówka odskoczyła mu za daleko, by mógł oddać strzał na bramkę.

18'

Lewandowski wdał się w drybling z dwoma rywalami na krawędzi pola karnego i nie zdołał się przez nich przedrzeć.

21'

Poniżej widać, jak niewiele dzieliło Barcelonę od prowadzenia, a Lewandowskiego od asysty.

22'

Seferović wygrał pojedynek w powietrzu z Christensenem i oddał groźny strzał głową, ale ter Stegen był czujny.

24'

Fenomenalna interwencja Christensena, który jako ostatni obrońca powstrzymał na wślizgu wychodzącego sam na sam Veigę.

26'

Kozłujący strzał po ziemi Kessiego z pola karnego, ale bramkarz odbił piłkę na rzut rożny.

27'

Niesamowita minuta! Po rzucie rożnym Kessie fatalnie przyjął piłkę przed polem karnym i Celta miała znakomitą okazję do kontry, ale Perez pospieszył się ze strzałem z dystansu. Po kilkunastu sekundach akcja ruszyła w drugą stronę i Lewandowski idealnie obsłużył Kessiego wrzutką, jednak pomocnik Barcelony niecelnie uderzył głową z kilku metrów!

31'

Lewandowski jest już prawie pewny korony króla strzelców, ale fani znaleźli mu inną klasyfikację, w której musi walczyć. W łączonym zestawieniu goli i asyst wyprzedził go dziś o jeden punkt Antoine Griezmann.

34'

Po raz pierwszy Lewandowski był blisko dojścia do dobrej sytuacji, ale obrońcy zatrzymali prostopadłe podanie od kolegi Polaka.

38'

Ale było blisko! Świetna akcja Celty zakończona strzałem Oscara Rodrigueza z mniej więcej 12 m, ale piłka przeleciała obok bramki ter Stegena!

40'

Słupek Lewandowskiego! Kapitalna akcja Polaka z Marcosem Alonso na lewym skrzydle, w końcu "Lewy" ściął do środka i uderzył rogalem, ale piłka otarła się o słupek z zewnętrznej strony.

41'

NIEWIARYGODNE! Zawrzało w polu karnym Barcelony! Alonso dwukrotnie ratował drużynę, a po chwili ter Stegen fatalnie wypluł piłkę po strzale z dystansu i piłkarz Celty trafił do siatki, tyle że zrobił to z wielometrowego spalonego.

42'

GOOOOOOOOL! BALAIDOS OSZALAŁO!

Przed chwilą zabrakło szczęścia, ale najaktywniejszy piłkarz Celty wreszcie pokonał ter Stegena! Gabri Veiga wykorzystał stratę de Jonga i Ferrana Torresa w rozegraniu piłki, wbiegł w pole karne i uderzył po ziemi obok bramkarza Barcelony!

45'

Dominguez oddał strzał po rzucie rożnym Celty, ale piłka ledwo doleciała do bramki Barcelony i ter Stegen musiał ją złapać.

45+1'

Sędziowie doliczyli 2 minuty.

45+3'

Koniec pierwszej połowy! Kibice Celty są w znakomitych humorach, bo są 45 minut od utrzymania w La Liga!

Tak Celta wyszła na prowadzenie w 42. minucie:

Według statystyk Microsoft Veiga miał przy swoim strzale zaledwie 4,2% szans na gola, ale zdołał pokonać ter Stegena.

Piłkarze obu drużyn wrócili już na murawę, a w Barcelonie Gavi szykuje się do wejścia na boisko.

Gavi zmienił Christensena, czyli Eric Garcia zajmie miejsce Duńczyka na środku obrony, a Hiszpan wejdzie do drugiej linii gości.

46'

Zaczynamy ostatnie 45 minut tego sezonu!

46'

Barca szybko wywalczyła rzut rożny, ale strzał Alonso głową z trudnej pozycji poleciał wysoko nad bramką Celty.

49'

23,365 kibiców na żywo wspiera dziś Celtę w walce o utrzymanie.

51'

Wydawało się, że Perez ograł Garcię na prawym skrzydle i będzie mógł dograć do kolegi, ale obrońca Barcy nie odpuścił i na wślizgu popisał się świetną interwencją.

54'

Kessie potężnie uderzył z dystansu, ale równie niecelnie. Lewandowski oczekiwał od niego prostopadłego podania...

58'

Barcelona długo i cierpliwie rozgrywała akcję, dwukrotnie było naprawdę blisko, żeby doszła do groźnej sytuacji, ale zabrakło milimetrów.

61'

Kounde zagrał górą za plecy obrońców Celty, ale bramkarz gospodarzy ubiegł szarżującego Raphinhę.

62'

Brutalny faul Raphinii od tyłu! Ławka Celty aż wyskoczyła, a sędzia ukarał Brazylijczyka żółtą kartką.

63'

Potrójna zmiana w Barcelonie - Fati za Torresa, Dembele za Raphinhę i Pena za ter Stegena.

65'

GOOOOOOOOL! CENTROSTRZAŁ VEIGI!

Nieudane wejście na bramkę Peny. Pierwsza akcja Celty zakończyła się kuriozalnym trafieniem - dośrodkowanie Veigi zamieniło się w strzał i Celta jest już bardzo blisko utrzymania!

67'

Zmiana także w Celcie - Vazquez wszedł za Minguezę.

69'

Veiga mocno się dziś napracował i ma już dość. Padł na murawę i najprawdopodobniej za chwilę zostanie zmieniony.

71'

Podwójna zmiana w Celcie - Tapia za de la Torre i Cervi za Veigę.

72'

Ostatnia zmiana w Barcelonie - Pablo Torre wszedł za Erica Garcię.

74'

Tak Veiga strzelił 11. gola w tym sezonie i praktycznie zapewnił utrzymanie Celcie:

77'

Torre dośrodkował z rzutu wolnego, ale Celta spokojnie przepuściła piłkę za linię końcową. Było to pierwsze zagrożenie Barcelony pod bramką gospodarzy od dłuższego czasu.

78'

Ostatnia zmiana w Celcie - na murawie zameldował się wracający po kontuzji idol kibiców. Iago Aspas zmienił Seferovicia.

79'

GOOOOOOOL! KAPITALNA ASYSTA DEMBELE DO FATIEGO!

Fati po dwóch golach z Mallorcą popisał się kolejnym trafieniem. Dembele idealnie obsłużył go wrzutką z prawego skrzydła, a zawodnik z numerem 10 wbiegł w tempo i oddał strzał głową.

81'

Sędzia odgwizdał faul Roberto, co mocno zirytowało Lewandowskiego. Powtórki pokazały, że Polak miał rację i jego kolega czysto odebrał piłkę. Po wznowieniu gry Cervi otrzymał żółtą kartkę za zbyt wysoko postawioną nogę, którą zaatakował Gaviego.

84'

Kolejny brzydki faul w ostatnich minutach. Znowu zamieszany był Sergi Roberto, który sfaulował Tapię.

86'

Tak Barca złapała kontakt z Celtą i zburzyła dobre nastroje kibiców gospodarzy, którzy nerwowo czekają na ostatni gwizdek:

90'

Ostatnie 6 minut tego sezonu!

90+2'

Tak w 90. minucie wygląda sytuacja w tabeli. Celta dzięki prowadzeniu z Barcą jest na 13. miejscu z 43 punktami:

90+3'

Perez uderzył z dystansu, ale Pena pewnie interweniował.

90+6'

Ostatnia minuta!

90+6'

Żółta kartka dla Tapii.

90+7'

KONIEC MECZU! Celta utrzymuje się w La Liga, a Lewandowski oficjalnie królem strzelców z 23 golami!

Balaidos odfrunęło ze szczęścia, a piłkarze Celty niesamowicie się cieszą! Kamień spadł im z serca!

To już koniec tego sezonu i naszej relacji na żywo! Dziękujemy wszystkim za śledzenie jej razem z nami i zapraszamy na kolejne wydarzenia w portalu sport.se.pl!