Ronaldo

Autor: AP

Cristiano Ronaldo odpocznie od piłki. Popchnął sędziego i grozi mu drastyczna kara

2017-08-14 12:35

Real Madryt wygrał wyjazdowy mecz o Superpuchar Hiszpanii z Barceloną 3:1 i wypracował sobie wygodną zaliczkę, ale stracić może swoją największą gwiazdę. W spotkaniu na Camp Nou Cristiano Ronaldo popchnął sędziego, kiedy ten pokazał mu drugą żółtą kartkę. Okazuje się, że Portugalczykowi grozi kara od czterech do dwunastu meczów zawieszenia.

Wszystko stało się w 82. minucie spotkania. Real prowadził 2:1, a Ronaldo przed kilkoma minutami popisał się fantastycznym trafieniem. Portugalczyk znów szturmował bramkę rywali i w pewnym momencie przewrócił się w szesnastce gospodarzy, domagając się podyktowania rzutu karnego. Sędzia uznał tę próbę za symulację i zgodnie z przepisami ukarał gwiazdora żółtą kartką. CR7 obejrzał już taki kartonik wcześniej. Po strzelonej bramce ściągnął koszulkę i zaprezentował kibicom swoją muskulaturę. Za tamto zachowanie także ukarał go arbiter.

Wyszło na to, że w 82. minucie meczu, po zaledwie 24 minutach gry, Cristiano Ronaldo musiał boisko opuścić. Portugalczyk nie mógł pogodzić się z taki rozwojem wypadków i odpechnął w złości pana Ricardo de Burgosa Bengoetxea. Sędzia opisał zachowanie piłkarza Realu w meczowym protokole. - Po otrzmaniu czerwonej kartki, zawodnik delikatnie mnie popchnął, okazując, że nie zgadza się z moją decyzją - napisał arbiter.

Niesubordynacja Ronaldo może mieć dla niego i jego drużyny przykre konsekwencje. W Hiszpanii za podobne przewinienie grozi od czterech do dwunastu meczów zawieszenia. Niemalże pewne jest, że portugalski zawodnik opuści pierwsze kolejki ligowe nowego sezonu. Pytanie brzmi: ile ich będzie? W przeszłość agresywnie wobec sędziego zachował się Diego Simeone. Argentyński szkoleniowiec Atletico uderzył wówczas arbitra w kark. Władze postanowiły zawiesić go na osiem spotkań.

Barcelona - Real 1:3. Podsumowanie meczu