Robert Lewandowski

i

Autor: PAP Robert Lewandowski

Trener ocenił Lewego

Xavi wprost o Lewandowskim! Wypowiedź nie pozostawiająca wątpliwości, to wiele mówi o Polaku

2022-07-24 9:11

To był długo wyczekiwany debiut Roberta Lewandowskiego. Jego pierwszy mecz w FC Barcelona przypadł na spotkanie z Realem Madryt. Polak znalazł się w wyjściowym składzie na El Clasico i miał okazję zagrać 45 minut. W przerwie Xavi, szkoleniowiec Blaugrany, zdecydował się na liczne zmiany i murawę opuścił m.in. Lewandowski. Trener po spotkaniu o Polaku mówił w samych superlatywach.

Sprawa z transferem Roberta Lewandowskiego przeciągała się długimi tygodniami. Przepychanek w mediach nie brakowało, ale Bayern Monachium ostatecznie ustąpił i pozwolił na odejście zawodnika do FC Barcelona. Kapitan reprezentacji Polski niemal od razu dołączył do drużyny na zgrupowaniu w Stanach Zjednoczonych i wyczekiwano na jego debiut.

Tak oceniono debiut Roberta Lewandowskiego. Przewija się jedno słowo, wymowne wpisy w sieci

Xavi o Lewandowskim. Wymowne słowa trenera Barcelony

Ten nastąpił w niedzielny poranek czasu polskiego. W Las Vegas doszło do potyczki Blaugrany z Realem Madryt. Lewandowski na El Clasico wybiegł w podstawowej jedenastce i od pierwszych minut była nastawiony na walkę oraz na pokazanie się z jak najlepszej strony. Przez trzy kwadranse był aktywny i oddał dwa groźne strzały.

Kibice przeżyli szok patrząc na Lewandowskiego. Tego nikt się nie spodziewał, nietypowa sytuacja

Bramki zdobyć mu się jednak nie udało i po 45 minutach zakończył swój występ w El Clasico. W sieci pojawiły się opinie, że gra Lewandowskiego była obiecująca i że po lepszym zapoznaniu się z drużyną może być bardzo ważnym elementem układanki Xaviego. Sam szkoleniowiec Barcelony nie szczędził komplementów reprezentantowi Polski oraz innemu nabytkowi Blaugrany, Raphinhi.

- Raphinha potrafi robić różnicę, to niebywale dynamiczny zawodnik. Jego zaletą jest to, że może grać po obu stronach boiska. Lewandowski to supergwiazda. Jest wielką osobowością. Jestem pewny, że nam pomoże. Bardzo szybko się zaaklimatyzował. Jestem z nich zadowolony. Wierzę, że zwiększą rywalizację i dodadzą nam jakości - powiedział Hiszpan.

Lewandowski oficjalnie zaprezentowany w Barcelonie!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze