Andrew Townsend, Anglia

Autor: archiwum se.pl

Anglia - Polska. Andy Townsend nową gwiazdą reprezentacji Anglii

2013-10-12 17:12

Andrew Townsend zaliczył wyśmienity debiut w barwach reprezentacji Anglii. Utalentowany zawodnik walnie przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny w ważnym meczu el. MŚ 2014 z Czarnogórą (4:1), zdobywając piękną bramkę w 78. minucie meczu.

22-letni piłkarz zaskoczył wszystkich już samą obecnością w pierwszym składzie. Trener Roy Hodgson postanowił posadzić na ławce takich graczy jak Jack Wilshere czy Michael Carrick. Jak się później okazało, decyzja szkoleniowca była trafna.

Przeczytaj także: Ukraina - Polska 1:0. Robert Lewandowski: Wolałbym grać gorzej i wygrać

Andrew Towsned zachwycił nie tylko wspaniałą grą, lecz także pięknym trafieniem. Po indywidualnej akcji w 78. minucie gry 22-latek zdecydował się na strzał z dystansu, po którym piłka wylądowała w siatce rywali.

To w dużej mierze dzięki jego świetnej postawie Anglicy są bliscy wygrania grupy H. We wtorek muszą jednak pokonać reprezentację Polski.