Wembley

i

Autor: AP Wembley

Anglicy zostaną ukarani! Wszystko przez zachowanie ich kibiców, decyzję podjęto

2021-10-18 11:49

Reprezentanci Anglii są o krok od zakwalifikowania się na mistrzostwa świata w Katarze. Wszystko wskazuje jednak na to, że lada chwila poniosą konsekwencje zachowania swoich kibiców. Wszystko przez to, jak fani postępowali przy okazji rozegranego w lipcu na Wembley finału mistrzostw Europy pomiędzy "Synami Albionu" a Włochami.

Niedawne Euro było dla Anglików wielki świętem. Poza Londynem ich reprezentacja musiała rozegrać tylko jeden pojedynek - ćwierćfinałowy z Ukrainą. Nic więc dziwnego, że gdy "Synowie Albionu" zakwalifikowali się do finału, to w kraju wybuchła ogromna radość. Niestety jednak nie wszyscy potrafili utrzymać nerwy na wodzy. Niektórzy posunęli się za daleko i przy okazji pojedynku o mistrzostwo Europy z Włochami doszło do zamieszek na stadionie.

Zobacz też: Gdy Anna Lewandowska założyła tę koszulkę, oczy wypadły nam z orbit. Cena? Trzymajcie się mocno...

Krewcy kibole, którzy nie posiadali wejściówek na mecz, wdarli się na trybuny mimo wszelkich zakazów. Inni fani, mający bilety, bali się ich wyprosić w strachu o wszczęcie awantury, przez co nie każdy mógł cieszyć się oglądaniem finału w należyty sposób. Również po meczu doszło do rozruchów, jako że Anglia uległa Italii po rzutach karnych, co wyłącznie wzmogło wściekłość i agrsję wśród przebywających na obiekcie nielegalnie kiboli.

Zobacz też: Żona Krzysztofa Piątka zaszalała! Cena jej torebki sprawiła, że aż usiedliśmy z wrażenia. Kwota zwala z nóg

"Sky" podaje, że to wszystko znajdzie teraz odzwierciedlenie w karze, jaką UEFA wymierzy Anglikom. Listopadowe starcie z Albanią, ostatni domowy pojedynek wicemistrzów Europy w kwalifikacjach do mistrzostw świata w Katarze, ma się odbyć przy pustych trybunach. Wembley pozbawione kibiców ma stanowić zamknięcie kwestii finałowej i ostateczne postawienie kropki przez europejską federację na tej właśnie sprawie.

Albańczycy przepraszają: Jest nam wstyd za kibolski skandal
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze