Arkadiusz Milik

Autor: Newsflare/Tarbouriech Roseline via AP

Arkadiusz Milik błyszczy w Ajaksie. Strzelił gola i został PIŁKARZEM MECZU [WIDEO]

2014-10-26 11:44

Arkadiusz Milik jest w gazie! Po świetnych występach w eliminacjach do Euro 2016 znów strzela dla biało-czerwonych, tyle że tym razem... dla tych z Holandii. Patriotyczne barwy trykotu Ajaksu najwyraźniej pomogły Milikowi, który w trakcie ligowego spotkania z Go Ahead Eagles wpisał się na listę strzelców i został wybrany piłkarzem meczu!

Trener Ajaksu Frank de Boer w meczu z Go Ahead Eagles postanowił na Milika od pierwszych minut, a ten go nie zawiódł. Już w 10. minucie spotkania polski napastnik wypracował pierwszego gola dla swojej drużyny. Po jego strzale piłka odbiła się od słupka, a do bramki dobił ją Anwar El-Ghazi. Jeszcze w pierwszej połowie goście doprowadzili jednak do wyrównania.

Arkadiusz Milik: Do Amsterdamu wracam pewny siebie

Po przerwie gospodarze szybko rozwiali wątpliwości dotyczące wyniku w tym spotkaniu. W 55. minucie Milik wykorzystał dokładne dośrodkowanie Ricardo van Rhijna i efektownym strzałem z nożyc pokonał bramkarza rywali. Wszystko obliczył sobie tak, żeby piłka w końcowej fazie akcji spadła mu na tę lepszą, lewą nogę. Na kwadrans przed końcem zwycięstwo Ajaksu przypieczętował Lasse Schoene.

Ajax wygrał 3:1, a polski snajper zagrał od pierwszej do ostatniej minuty i strzelił swojego trzeciego gola w tym sezonie Eredivisie. Mistrzowie Holandii są obecnie na drugim miejscu w tabeli, zaraz za PSV Eindhoven.

Ajax Amsterdam - Go Ahead Eagles 3:1 (1:1)