Przemysław Tytoń

i

Autor: EAST NEWS Przemysław Tytoń

Bohater Euro zmienia klub! Wróci na radary polskich kibiców?

2021-12-02 10:02

Mistrzostwa Europy w Polsce i na Ukrainie miały miejsce już dziewięć lat temu i dla "Biało-czerwonych" zakończyły się klapą, ale Przemysław Tytoń z pewnością może wspominać je z nostalgią. Po obronie rzutu karnego z Grecją bramkarz był bohaterem narodowym. Teraz natomiast kontynuuje karierę za granicą i właśnie zmienia klub.

Euro 2012 w dalszym ciągu jest wspominane w Polsce bardzo mocno. Niestety jednak w ślad za przygotowaniem tej imprezy od strony organizacyjnej nie poszedł wynik sportowy. Ówczesni podpieczni selekcjonera Franciszka Smudy zawiedli na całej linii, zajmując ostatnie miejsce w grupie z Grecją, Czechami oraz Rosją. Już w pierwszym spotkaniu wielkim bohaterem był jednak Przemysław Tytoń, który przy wyniku 1:1 obronił rzut karny i zapewnił Polakom remis.

Od 2019 roku golkiper zniknął nieco z radarów polskich kibiców. Po wieloletniej karierze w Holandii, Hiszpanii czy Niemczech, ostatnie trzy lata spędził w Stanach Zjednoczonych, a konkretniej w drużynie FC Cincinnati. To właśnie tam występował starając się o jak najlepszą formę na boiskach MLS. Teraz jednak jego kontrakt już wygasł, a klub nie skorzystał z opcji przedłużenia, przez co Polak stał się wolnym zawodnikiem.

ZOBACZ TEŻ: Zwrot akcji w sprawie Złotej Piłki dla Roberta Lewandowskiego?! Te słowa nie przejdą bez echa

Na tę chwilę nie wiadomo, gdzie Przemysław Tytoń będzie kontynuował swoją karierę piłkarską. Jeśli jednak zdecyduje się na powrót do Europy to z całą pewnością przypomni o sobie polskim kibicom, którzy siłą rzeczy nie śledzą zmagań w Stanach Zjednoczonych z aż tak wielką uwagą jak rozgrywek na Starym Kontynencie.

Mariusz Wach przed kolejnym arcytrudnym wyzwaniem. "Będę musiał mieć się na baczności"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze