Jakub Błaszczykowski, Borussia Dortmund

Borussia - Wolfsburg, wynik 1:2. Błaszczykowski poza kadrą, bezbarwny Lewandowski

2013-11-09 18:21

Borussia Dortmund zaliczyła wpadkę z meczu z Wolfsburgiem. "Wilki" wygrały u siebie 2:1, a zespołowi trenera Juergen Kloppa nie pomógł nawet Robert Lewandowski. Potknięcie odwiecznych rywali wykorzystał Bayern, który znów uciekł wiceliderowi w tabeli.

W wyjściowym składzie Borussii Dortmund zabrakło Jakuba Błaszczykowskiego. Polak nabawił się grypy żołądkowej i w czwartkowym treningu nie brał już udziału. - Nie wygląda to dobrze, gdyż spotkanie ligwoe mamy już pojutrze - mówił tego dnia trener Borussii, Jurgen Klopp. Wiadomo było, że nie zagra też leczący uraz Łukasz Piszczek, więc jedynym Polakiem, którego mogliśmy zobaczyć sobotniego popłudnia w koszulce BVB był Robert Lewandowski. "Lewy" zgodnie z oczekiwaniami wyszedł w pierwszym składzie. W 9. minucie za faul na Polaku, który chciał wyprowadzić szybką kontrę, żółtą kartkę obejrzał Caligiuri. Na początku drugiej połowy Lewandowski popisał się ładnym rajdem i podaniem do Aubameyanga. Ten dograł do Mychitariana, po czym znów otrzymał piłkę, ale nie trafił w bramkę z bliskiej odglełości. W tym momencie Borussia prowadziła 1:0 po bramce w Marco Reusa w doliczonym czasie gry pierwszej połowy.

PRZECZYTAJ TEŻ - WIELKIE EMOCJE W GLIWCIACH, WYRÓWNANIE W KOŃCÓWCE I OBRONIONY KARNY. PIAST REMISUJE Z CRACOVIĄ 1:1.

Wolfsburg wyrównał w 56. minucie za sprawą Rodrigueza. W 69. minucie "Wilki" wyszły na prowadzenie dzięki technicznemu uderzeniu Olicia, które jeszcze odbiła się od słupka i wpadło do bramki Romana Weidenfellera. Borussia nie rzuciła się do odrabiania strat, a w doliczonym czasie gry to goście mogli strzelić jeszcze jednego gola. Porażka z Wolfsburgiem oznacza, że Borussii Dortmund znów odskoczył w tabeli odwieczny rywal. Liderujący w Bundeslidze Bayern Monachium pokonał 3:0 Augsburg i ma w tym momencie cztery punkt przewagi nad drugą Borussią.