Piotr Świerczewski

i

Autor: Cyfrasport Piotr Świerczewski wystąpił z reprezentacją Polski w finałach MŚ 2002

Były kadrowicz przestrzega przed barażami. "Oni mogą być podstępni"

2021-11-25 17:41

Wszyscy kibice z niecierpliwością czekają na piątkowe losowanie baraży do mistrzostw świata w Katarze. Droga o przyszłoroczny mundial nie będzie łatwa ze względu na brak rozstawienia. To uciekło nam w ostatnim meczu z Węgrami (1:2). – Może zagrajmy ze Szkocją – rozważa Piotr Świerczewski, były reprezentant Polski, uczestnik mundialu w 2002 roku.

Porażki z Węgrami 1:2 na PGE Narodowym z pewnością nikt się nie spodziewał. Ponieważ „Madziarzy” wygrali z piłkarzami Paulo Sousy w Warszawie, to rozstawienie w losowaniu baraży przeszło obok nosa. Polacy muszą zmierzyć się z silnym lub bardzo silnym rywalem. Tabela drużyn rozstawionych w piątkowym losowaniu prezentuje się tak:

1. Portugalia 8, 17, +11

2. Szkocja 8, 17, +7

3. Włochy 8, 16, +11

4. Rosja 8, 16, +9

5. Szwecja 8, 15, +6

6. Walia 8, 15, +5

Jerzy Engel wskazał wymarzonego rywala Polaków w barażach. To oni są w zasięgu

Piotr Świerczewski BEZ LITOŚCI o Paulo Sousie. „Z całej kadry to on jest...”

– Może Szkocja? Walia jest podstępnym przeciwnikiem. Oni naprawdę potrafią grać w piłkę, a Szkoci może są waleczni, ale piłkarsko dużo gorsi. Szkocja jest najsłabsza, a do meczu z Rosją (1:1) przed Euro bym nie wracał. Rosjanie grali na pół gwizdka. Z Niemcami też mieliśmy nie wygrać, a wygraliśmy. Zagraliśmy świetnie taktycznie. Nikt nie może nas skreślać przed rywalizacją – np. z Włochami – mówi nam Piotr Świerczewski, były reprezentant Polski.

Jedno jest pewne. Pierwsze spotkanie o bilety na przyszłoroczny mundial w Katarze zagramy na wyjeździe. To właśnie efekt braku rozstawienia. W drugim meczu wszystko jest możliwe, a więcej będziemy wiedzieć po godz. 17.00. Właśnie wtedy w siedzibie FIFA w Zurychu rozpocznie się losowanie.

Gigantyczne oszczędności w PZPN. Kulesza wyjawił zatrważające fakty, chodzi o miliony złotych

Sonda
Czy reprezentacja Polski awansuje na MŚ w Katarze?
Najnowsze