Smolarek bezlitosny dla Paulo Sousy

i

Autor: Cyfra Sport Smolarek bezlitosny dla Paulo Sousy

Były reprezentant Polski bezlitośnie podsumował zatrudnienie Paulo Sousy przez PZPN! Co za szczerość

2021-05-14 12:00

Po tym, jak Zbigniew Boniek zdecydował się zwolnić Jerzego Brzęczka ruszyła prawdziwa karuzela potencjalnych następców byłego już selekcjonera polskiej kadry. Ostatecznie wybór prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej padł na Paulo Sousę, który niema natychmiast zyskał w Polsce wielu zwolenników, jak i przeciwników. Jak się okazuje, jedną z osób, którym kandydatura Portugalczyka nie przypadła do gustu jest były reprezentant Polski, Euzebiusz Smolarek, który bezlitośnie podsumował zatrudnienie Sousy na stanowisku.

Informacja o zwolnieniu Jerzego Brzęczka kilka miesięcy temu spadła na kibiców reprezentacji Polski niczym grom z jasnego nieba. Były już trener Biało-czerwonych zakwalifikował się na Euro oraz cieszył się zaufaniem Zbigniewa Bońka. Jak się okazało, jedynie do czasu. Po kilku dniach jego miejsce zajął Paulo Sousa, który podzielił kibiców reprezentacji Polski na jego zwolenników i przeciwników. Jak się właśnie okazało, Euzebiusz Smolarek zalicza się do drugiego grona fanów i w jednym ze swoich ostatnich wywiadów szczerz i bezlitośnie podsumował zatrudnienie Sousy przez Polski Związek Piłki Nożnej. - Uważam, że jeśli Jerzy Brzęczek uzyskał awans na Euro, to powinien pozostać na stanowisku. A co do Paulo Sousy, to nie uważam tego wyboru za dobry. Niemniej życzę naszej kadrze jak najlepszych wyników. Widać, że chłopaki potrafią grać w piłkę - powiedział Euzebiusz Smolarek w rozmowie z portalem Interia.pl.

W Sousą na Euro

Jak na razie Paulo Sousa prowadził reprezentację Polski w trzech meczach eliminacji do zbliżających się mistrzostw świata. Biało-czerwoni pod jego wodzą zremisowali z Węgrami 3:3, wygrali z Andorą 3:0 oraz przegrali z Anglią 1:2. Takie wyniki sprawiły, że reprezentacja Polski uplasowała się dopiero na 4. miejscu w grupie I po trzech pierwszych kolejkach, tuż za plecami Anglików, Węgrów i Albanii. Kolejna szansa na dobry występ Biało-czerwonych pojawi się na początku Euro, gdy Polska zagra w meczach towarzyskich z Rosją 1 czerwca oraz Islandią 8 czerwca. Niecały tydzień później, bo 14 czerwca Polska rozpocznie swoje zmagania na Euro od meczu ze Słowacją. 

Krzysztof Piątek wyłączony z gry na długie miesiące! Są nowe informacje o jego urazie, napastnik reprezentacji Polski nie pojedzie na EURO 2021 

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Paulo Sousę, mówi o SZATAŃSKICH pomysłach. „Żądam od pana...” | Futbologia
Sonda
Paulo Sousa - czy to dobry trener dla Polski?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze