Krzysztof Piątek nie zagra na EURO 2021

i

Autor: Cyfra Sport Krzysztof Piątek nie zagra na EURO 2021

Krzysztof Piątek wyłączony z gry na długie miesiące! Są nowe informacje o jego urazie, napastnik reprezentacji Polski nie pojedzie na EURO 2021

2021-05-14 8:16

Serca kibiców Herthy Berlin oraz reprezentacji Polski zamarły na chwilę po tym, gdy okazało się, że Krzysztof Piątek doznał kontuzji w wyjazdowym meczu swojej drużyny z Schalke. Już według wstępnych prognoz niemal wykluczony był wyjazd Piątka na EURO 2021 wraz z reprezentacją Polski, jednak teraz informacje te zostały potwierdzone przez Polski Związek Piłki Nożnej. Dodatkowo Krzysztofa Piątka czeka długa przerwa. Napastnik ma być niezdolny do gry nawet przez 3-4 miesiące.

Uraz Krzysztofa Piątka, którego napastnik polskiej reprezentacji nabawił się podczas ostatniego meczu Bundesligi pomiędzy Herthą Berlin i Schalke, już od samego początku wydawał się groźny, a niemieckie media informowały o złamanej kostce. Jak się jednak okazuje, ucierpiał staw skokowy napastnika reprezentacji Polski. - Krzysztof doznał złamania w obrębie stawu skokowego. Operacja jest konieczna. Zawodnika czekają trzy-cztery miesiące przerwy – powiedział Jacek Jaroszewski, lekarz reprezentacji Polski, cytowany przez Polski Związek Piłki Nożnej. PZPN potwierdził również, że Krzysztof Piątek na pewno nie zagra na EURO 2021. - Potwierdziły się najgorsze prognozy. Występ Krzysztofa Piątka na mistrzostwach Europy 2020 jest wykluczony. Napastnik reprezentacji Polski dziś rano przejdzie w Niemczech zabieg operacyjny - czytamy w komunikacie Polskiego Związku Piłki Nożnej. 

Krzysztof Piątek nie zagra na EURO 2021

Dla Krzysztofa Piątka to jedno z najgorszych zakończeń obecnego sezonu, jakie mogło się przydarzyć napastnikowi reprezentacji Polski. Zawodnik Herthy Berlin nie mógł zaliczyć obecnej kampanii do najbardziej udanych m.in. ze względu na swoje liczby. W tym sezonie zagrał w 32. meczach, w czasie których strzelił 7 bramek i zaliczył dwie asysty. Dobrym miejscem, w którym mógł złapać dodatkowe minuty i przy okazji poprawić swoją pewność siebie na boisku był wyjazd na mistrzostwa Europy, na które z pewnością zostałby powołany przez Paulo Sousę. Teraz niestety Piątka czekają 3 lub 4 miesiące przerwy. 

To, co piłkarze BVB zrobili z Łukaszem Piszczkiem wzrusza do łez! Niezwykle obrazki po wygraniu Pucharu Niemiec [WIDEO]

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Paulo Sousę, mówi o SZATAŃSKICH pomysłach. „Żądam od pana...” | Futbologia
Sonda
Czy Polska wygra EURO 2021?
Najnowsze