Łukasz Piszczek wygrał Puchar Niemiec

i

Autor: Cyfra Sport Łukasz Piszczek wygrał Puchar Niemiec

To, co piłkarze BVB zrobili z Łukaszem Piszczkiem wzrusza do łez! Niezwykle obrazki po wygraniu Pucharu Niemiec [WIDEO]

2021-05-14 4:33

Dla Łukasza Piszczka przygoda w Borussii Dortmund dobiega końca po tym, jak były obrońca reprezentacji Polski nie zdecydował się na przedłużenie swojego kontraktu z "BVB". Piszczek w piękny sposób pożegnał się ze swoją dotychczasową drużyną oraz kibicami, wygrywając z Borussią Puchar Niemiec w meczu z RB Lipsk. To, co po meczu piłkarze z Dortmundu zrobili z Łukaszem Piszczkiem wzrusza do łez, a obrazki ze stadionu w Berlinie zapiszą się w historii klubu.

Czasy historycznej "trójki z Dortmundu", w skład której wchodzili Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek bezpowrotnie minęły i po zakończeniu obecnego sezonu żółto-czarną koszulkę odwiesi na kołek ostatni z wymienionych piłkarzy. Łukasz Piszczek żegna się z Borussią Dortmund po jedenastu latach i po tym, jak jego kontrakt dobiegnie końca, ma zamiar zasilić swój klub z Goczałkowic-Zdrój. Decyzji byłego obrońcy reprezentacji Polski nie zmieniły nawet namowy jego klubowego kolegi Marco Reusa, ani fanów, którzy zalewali Internet kolejnymi Tweetami. Łukasz Piszczek pożegnał się ze swoją drużyną i kibicami w najlepszy możliwy sposób, sięgając jeszcze po Puchar Niemiec, po wygranym meczu z RB Lipsk 4:1. To, co stało się po ostatnim gwizdku na stadionie w Berlinie, wzruszy do łez nawet największych twardzieli. 

Piszczek pożegnany jak legenda

Gdy arbiter zakończył spotkanie, emocje wzięły górę nad Łukaszem Piszczkiem, który rozpłakał się na murawie wiedząc, że to ostatnie trofeum po które sięga w barwach Borussii Dortmund. Jego koledzy z drużyny postanowili jednak pożegnać go jak legendę, którą bez wątpienia jest i zaczęli podrzucać Łukasz Piszczka, który wciąż nie mógł uspokoić łez. W ten sposób zakończyła się piękna historia Piszczka w BVB, dla której przez 11 lat zagrał w 381 meczach, strzelając w tym czasie 19 bramek i zaliczając 64 asysty.

Wyjaśniło się co ze zdrowiem Roberta Lewandowskiego! Na te informacje czekali wszyscy

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Paulo Sousę, mówi o SZATAŃSKICH pomysłach. „Żądam od pana...” | Futbologia
Sonda
Czy Robert Lewandowski powinien zostać w Bayernie Monachium?
Najnowsze