Cezary Kulesza

i

Autor: Cyfra Sport Cezary Kulesza

Stanowcze słowa prezesa

Cezary Kulesza nie patyczkował się mówiąc o Paulo Sousie. Odpowiedział na absurdalną propozycję

2022-09-27 11:37

Nie brakowało w ostatnich dniach głosów, że Czesław Michniewicz niespecjalnie radzi sobie na stanowisku selekcjonera i trzeba się z nim pożegnać. Jedną z najdziwniejszych propozycji wystosował Jerzy Dudek. Były reprezentant Polski zasugerował, że do kadry powinien wrócić Paulo Sousa. Na te słowa byłego bramkarza zareagował prezes PZPN, Cezary Kulesza. Jego odpowiedź była stanowcza.

Nie brakuje słów krytyki kierowanych pod adresem Czesława Michniewicza. Choć selekcjoner wywalczył awans na mistrzostwa świata w Katarze i utrzymał reprezentację w dywizji A Ligi Narodów, trudno doszukać się kolejnych plusów. Gra kadry nie może się podobać, a liczne statystki pokazują, że ofensywa biało-czerwonych nie zachwyca, co i tak jest eufemizmem.

Kulesza wprost o Paulo Sousie. Odpowiedział na dziwną propozycję

Dlatego coraz częściej przebijają się głosy o potrzebie zmiany na stanowisku selekcjonera. Jest jednak pewne, że przed mundialem do tego nie dojdzie. Jedną z najbardziej dziwnych propozycji wystosował Jerzy Dudek. Były reprezentant Polski w felietonie dla "Przeglądu Sportowego" napisał, że Cezary Kulesza powinien przeprosić się z... Paulo Sousą.

- Wniosek nasuwa mi się jeden: z taką grą nie mamy czego tam szukać. Jeśli Polacy będą tak bojaźliwi i niedokładni, jak w meczu z Holandią, to poza naszym zasięgiem będzie nie tylko Argentyna, ale także Meksyk, a nawet Arabia Saudyjska. Dlatego prezes Cezary Kulesza powinien przeprosić się z Paulo Sousą, dopóki jest jeszcze wolny, bo może on będzie w stanie coś pozytywnego z tego bałaganu zbudować - czytamy w felietonie.

Prezes PZPN nie zamierzał jednak ukrywać, że takiego pomysłu nie ma i nie będzie. - Jerzy Dudek jest wybitnym polskim piłkarzem ze świetną karierą. Jako felietonista może pozwolić sobie na zdecydowanie więcej, ale chyba nikt nie sądzi, że po grudniowej ucieczce, Paulo Sousa dostałby jakąkolwiek propozycję od polskiej federacji - powiedział sternik polskiej piłki w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Sonda
Czy Paulo Sousa był dobrym trenerem reprezentacji Polski?
Wojciech Szczęsny o meczu Polska-Walia
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze