Cezary Kulesza wyjawił ważne informacje. Przeprowadził rozmowy na szczycie, wielka impreza w Polsce?

2021-11-11 7:37

Cezary Kulesza od pierwszych dni po objęciu stanowiska prezesa PZPN działa prężnie. Co rusz można usłyszeć o kolejnych spotkaniach nowego sternika polskiej piłki. Prezes nie zapomina również o staraniach o dużą imprezę w Polsce. Okazuje się, że nasz kraj niebawem może ugościć kolejne mistrzostwa Europy. Kulesza potwierdził rozmowy z prezydentem UEFA na ten temat.

Cezary Kulesza nie zamierzał czekać nawet chwili i zaraz po wyborze na prezesa PZPN zaczął działać prężnie. Ma już za sobą szereg spotkań z najważniejszymi politykami w Polsce, a także z ważnymi osobami ze środowiska europejskiej piłki. Okazuje się, że wielkim marzeniem Kuleszy jest to, aby w kraju nad Wisłą odbyła się kolejna duża impreza piłkarska.

Na gwiazdora futbolu spłynął przeraźliwy hejt. Jego słowa to sygnał dla wszystkich

Kulesza zdradził ważne informacje. Euro w Polsce?

W ostatnich latach Polska miała szansę zorganizować m.in. Euro 2012, dwa finały Ligi Europy, czy też mistrzostwa Europy do lat 21. Być może na polskich boiskach znów zobaczymy walkę o miano najlepszej drużyny na Starym Kontynencie. Kulesza nie ukrywa bowiem, że chciałby zorganizować w Polsce mistrzostwa Europy kobiet.

Łukasz Fabiański będzie miał problemy? West Ham szuka mu rywala, media informują

Te miałyby się odbyć w 2025 roku. Kobieca piłka coraz śmielej przebija się do świadomości kibiców, a tak duża impreza na pewno byłaby świetną promocją pań w Polsce. Kulesza w rozmowie z TVP Sport zdradził, że jest już po rozmowie z Aleksandrem Ceferinem na ten temat, a Polska jest jednym z kandydatów do zorganizowania Euro pań.

QUIZ. Kasina Wielka, Ząb czy Żywiec. Skąd pochodzą polskie gwiazdy?

Pytanie 1 z 13
Zaczynamy od czegoś bardzo prostego! Skąd pochodzi Kamil Stoch?
Kamil Stoch i świetne wieści

Euro w 2025 roku może odbyć się w Polsce. Ważne informacje

- Zależy nam na organizacji tej imprezy, więc staramy się o prawo do jej przeprowadzenia w Polsce. Z tego powodu spotkałem się z Aleksandrem Ceferinem, prezesem UEFA. W podobnym czasie chęci zgłosiła także koalicja państw skandynawskich - powiedział prezes PZPN. Chęć zorganizowania turnieju mają również Francja, Szwajcaria, Ukraina oraz właśnie państwa skandynawskie, a więc Dania, Norwegia, Finlandia i Szwecja.

- Uważam więc, że jako niemała federacja, z dużym potencjałem organizacyjnym, powinniśmy otrzymać możliwość promocji kobiecego futbolu w Polsce. Warto pokazać szerszej publice mecze na wysokim poziomie - stwierdził Kulesza.  - Szansa jest zawsze, ale musimy jeszcze trochę poczekać. Nie jest tak, że chodzimy, pukamy do kolejnych drzwi i namawiamy, by głosować na Polskę. Ale mamy swoje argumenty i pokazujemy, że wizja mistrzostw w Polsce będzie ciekawa - wyjaśnił.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze