Mecz Niemcy - Polska w 1994 roku

i

Autor: Screenshot youtube Mecz Niemcy - Polska w 1994 roku

CO ZA HISTORIA! Lewandowski pokonał Niemców podczas... II wojny światowej! [WIDEO]

2016-06-16 18:22

Jeśli biało-czerwoni szukali odpowiedniej motywacji przed meczem Euro 2016 z Niemcami, to ta historia pasuje jak ulał! Podczas II wojny światowej, gdy wielu niewinnych ludzi było więzionych w obozach koncentracyjnych, został rozegrany historyczny mecz piłki nożnej. Niemcy postanowili wyzwać Polaków na pojedynek. Byli pewni zwycięstwa, ale nie przewidzieli, że w naszej drużynie zagra... Lewandowski!

Do tego starcia doszło w 1944 roku w obozie koncentracyjnym Gross–Rosen. Sport był jedyną ucieczką dla więźniów od brutalnej rzeczywistości, w której byli zmuszani do tytanicznej i wyniszczającej pracy. Od momentu, gdy Polacy dowiedzieli się, że Niemcy chcą zagrać z nimi mecz piłki nożnej, nie myśleli o niczym innym! Bardzo chcieli wygrać i zagrać na nosie funkcyjnym. Oczywiście o treningach nie mogło być mowy - trzeba było harować dwa razy dziennie. Biało-czerwoni musieli wszystko planować w głowach, podczas gdy ich rywale solidnie szykowali się do meczu.

Boisko zostało zrobione na placu apelowym, gdzie karano i wieszano więźniów. To zapewne miało jeszcze bardziej obniżyć morale Polaków. Ci jednak nie zważali na takie drobnostki. Zależało im tylko na wygranej. Warunki gry były nieistotne! Ostatecznie dopięli swego. Mimo wielu przeciwności losu Polacy pokonali Niemców 1:0. Zwycięską bramkę strzelił... Lewandowski. Ale nie Robert, tylko Zdzisław.

Czy dziś piłkarz o tym historycznym nazwisku również napsuje krwi naszym zachodnim sąsiadom? Liczymy na gole "Lewego"!

Historia spotkania Niemcy - Polska z 1944 r. wypłynęła w materiale wideo od "Łączy nas piłka", gdy dyrektor reprezentacji Polski ds. organizacyjnych Tomasz Iwan czytał wiadomości od fanów biało-czerwonych. Co prawda myślał, że wtedy też strzelał Robert Lewandowski, ale wybaczamy ten mały błąd. Historia i tak jest niezwykle ekscytująca! Zobaczcie reakcję Iwana (2:40).

Najnowsze