Dawid Kownacki w meczu Euro U-21 Polska - Szwecja

Autor: CYFRA SPORT Dawid Kownacki w meczu Euro U-21 Polska - Szwecja

Dawid Kownacki już błyszczy w Sampdorii! Gol i asysta Polaka [WIDEO]

2017-07-27 9:54

Dawid Kownacki w środowym meczu towarzyskim z Cremonese zdobył swojego pierwszego gola w barwach nowego klubu. Były piłkarz Lecha Poznań zaliczył premierowe trafienie w koszulce Sampdorii, ustalając wynik meczu na 3:0. Chwilę wcześniej popisał się fenomenalną asystą. W sparingu udział wzięli także inni reprezentanci Polski: Karol Linetty i Bartosz Bereszyński.

W meczu kontrolnym z dużo niżej notowanym rywalem nikt nie spodziewał się, że Sampdoria będzie miała jakiekolwiek kłopoty. Piłkarze Marco Giampaolo objęli prowadzenie trzy minuty przed przerwą. Do siatki rywali trafił Ricardo Alvarez. W drugiej części meczu na placu gry pojawił się Dawid Kownacki, zastępując Fabio Quagliarellę. Już w 62. minucie polski napastnik dał próbkę swoich możliwości, kiedy posłał wyśmienite prostopadłe podanie w kierunku Filipa Djuricicia. Ten, dzięki asyście Kownackiego, spokojnie pokonał bramkarza Cremonese.

Dziesięć minut później bramkę zdobył sam Polak. Kownacki bez zastanowienia oddał strzał z pola karnego i precyzyjnie umieścił piłkę przy słupku. Tym samym otworzył worek z bramkami w Genui. Miejmy nadzieję, że znajdzie się w nim jeszcze sporo goli ekssnajpera Lecha Poznań. Zachęcamy do obejrzenia występu Polaka w załączonym skrócie meczu.

Co powiedział prezes Bayernu o przyszłości Lewandowskiego?

PIOTR KOŹMIŃSKI VIDEOBLOG: Reklamy z polskimi piłkarzami. Lewandowski zarabia miliony!