Arkadiusz Milik nie został mistrzem Holandii

Dramat Arkadiusza Milika w ostatnim meczu. Ajax wypuścił mistrzostwo z rąk [WIDEO]

2016-05-09 9:34

Klęska Ajaxu Amsterdam. Wystarczyło wygrać z outsiderem - De Graafschap - by sięgnąć po mistrzostwo Holandii. Ekipa Arkadiusza Milika jednak tylko zremisowała i tytuł powędrował do PSV Eindhoven. Czy to koniec Polaka w Ajaksie?

Szampany już się chłodziły. Teraz trzeba je wylać, a okolicznościowe koszulki spalić. Ajax i PSV przed ostatnią kolejką miały tyle samo punktów, ale w dużo lepszej sytuacji była drużyna z Amsterdamu. Ale tytuł - po raz 23. i drugi raz z rzędu - wędruje do miasta Philipsa! Ajax miał dużo lepszą różnicę bramek i wystarczyło wygrać z De Graafschap, które zajmowało ostatnie miejsce w lidze. Ajax prowadził planowo po kwadransie i trafieniu Younesa. W 55. minucie marzenia o mistrzostwie legły jednak w gruzach, gdy do bramki gości trafił Smeets. Arek Milik (grał do 66. minuty) kończy sezon z 22. bramkami (trzeci wynik w Eredivisie), ale może to być jego ostatni mecz w barwach klubu z Amsterdamu. Interesuje się nim m.in. Leicester, a chętnych może być wielu po udanym Euro 2016. PSV Philipa Cocu świętuje, bo pewnie wygrało na wyjeździe ze Zwolle 3:1. Kibice i władze klubu mogą nie zapomnieć tej porażki trenerowi De Boerowi. On sam kilka dni temu powiedział, że czas na nowe wyzwania (być może chodzi o Everton), ale nie spodziewał się takiej klęski na koniec.