El. Euro 2020: Polska - Macedonia Północna 2:0 SKRÓT MECZU. Gole i najciekawsze akcje [WIDEO]

2019-10-13 23:21 KZ
Reprezentacja Polski
Autor: CyfraSport Reprezentacja Polski

W niedzielnym meczu eliminacji EURO 2020 reprezentacja Polska pokonała Macedonię Północną 2:0. Kibice na Stadionie Narodowym długo czekali na gole, ale w końcu się udało. Najpierw trafił Przemysław Frankowski, a później Arkadiusz Milik przypieczętował zwycięstwo biało-czerwonych, które zapewniło im awans na mistrzostwa Europy!

Po wrześniowej porażce ze Słowenią i remisie z Austrią w drużynie Jerzego Brzęczka atmosfera była niewesoła. Zwycięstwo z Łotwa 3:0 nieznacznie poprawiło nastroje, gdyż styl gry reprezentacji pozostawiał wiele do życzenia. W spotkaniu z Macedonią Północną stawka była wysoka, bowiem zwycięstwo miało zapewnić Polakom awans. W pierwszej połowie Polacy nie mogli załamać defensywy rywali, choć przewagę mieli bardzo wyraźną. Na gole trzeba było czekać aż do ostatnich minut meczu.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

W 74. minucie wynik otworzył Przemysław Frankowski, który zaliczył prawdziwe wejście smoka. Zawodnik Chicago Fire, który na boisko wszedł zaledwie kilkanaście sekund wcześniej, wykorzystał podanie od Roberta Lewandowskiego i założył "siatkę" bramkarzowi Macedonii Północnej. Sześć minut później wynik ustalił inny rezerwowy, Arkadiusz Milik. Napastnik Napoli huknął z ponad 20 metrów lewą nogą, zdobywając piękną bramkę. Po końcowym gwizdku Polacy mogli już świętować awans na EURO 2020. W eliminacjach zagrają jeszcze dwa spotkania, ze Słowenią i z Izreaelem.