El. Euro 2020: Polska może wywalczyć awans już w niedzielę. SCENARIUSZE AWANSU

2019-10-08 9:39 MSo
Jerzy Brzęczek, Kamil Grosicki
Autor: Cyfra Sport Jerzy Brzęczek

Biało-czerwoni mogą wywalczyć awans na piłkarskie mistrzostwa Europy już w tę niedzielę! Mimo wpadek w dwóch ostatnich spotkaniach, jest to jak najbardziej możliwe. By tak się stało musi jednak zostać spełnionych kilka warunków. Co muszą zrobić reprezentanci Polski, by awansować na Euro 2020 już po ósmej kolejce eliminacji?

Choć sytuacja reprezentacji Polski w eliminacjach Euro po meczach ze Słowenią i Austrią nieco się skomplikowała, to wciąż jest bardzo komfortowa. Co więcej, istnieje bardzo duża szansa na to, by już w niedzielę zapewnić sobie wyjazd na euroczempionat. By tak się jednak stało, potrzeba dwóch zwycięstw i szczęśliwego ułożenia się pozostałych spotkań.

Aktualna tabela grupy "G" eliminacji mistrzostw Europy:

Miejsce Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Polska 6 13 8:2
2. Słowenia 6 11 12:5
3. Austria 6 10 13:6
4. Macedonia Północna 6 8 8:8
5. Izrael 6 8 11:11
6. Łotwa 6 0 1:21

Biało-czerwoni, by myśleć o awansie teoretycznie nie muszą wygrać nawet obu spotkań. Scenariusz z remisem jednego spotkania przez podopiecznych Jerzego Brzęczka jest jednak kompletnie nieprawdopodobny. Dużo większe szanse Orły mają na awans po dwóch triumfach! Wówczas w niedzielę na koncie będą mieli dziewiętnaście punktów.

Trzeci zespół grupy musi mieć po ósmej kolejce co najmniej siedem punktów straty do Biało-czerwonych lub sześć w przypadku, gdy Polacy mają z nimi lepszy bezpośredni bilans. W przypadku dwóch zwycięstw Orłów Brzęczka i przewagi sześciu punktów nad trzecim zespołem, tą reprezentacją musi być Austria, z którą wygraliśmy i zremisowaliśmy, czyli mamy lepszy bilans bezpośrednich meczów.

Czy tak się wydarzy? Polacy swoje mecze rozegrają w czwartek 10. października w Rydze z Łotwą, a także w niedzielę 13. października na Stadionie Narodowym w Warszawie z Macedonią Północną. Na relacje z obu spotkań kadry zaprasza portal Sport.se.pl!

Najnowsze