El. Euro 2020: Sebastian Szymański szczerze o swoich występach: Czuję, że wykorzystałem szansę

2019-10-14 1:40 DaO
Sebastian Szymański, reprezentacja Polski
Autor: Cyfra Sport Sebastian Szymański

Jednym z najjaśniejszych punktów reprezentacji Polski w październikowych spotkaniach w eliminacjach Euro 2020 był niewątpliwie Sebastian Szymański. Były piłkarz Legii Warszawa do pierwszej drużyny wszedł bez kompleksów i widać było to również w niedzielny wieczór na PGE Narodowym. Sam zawodnik przyznał, że jest zadowolony ze swoich występów, ale wie, że musi pracować ciężej, aby pojechać na przyszłoroczny turniej.

Decyzja selekcjonera Jerzego Brzęczka o wystawieniu Szymańskiego w wyjściowej jedenastce na mecz z Łotwą była dla wielu małą niespodzianką. Pomocnik bardzo szybko udowodnił jednak, że zasługuje na to miejsce. Zrobił to notując m.in. asystę przy pierwszym golu Roberta Lewandowskiego.

Dlatego też dostał szanse gry od pierwszych minut także w rywalizacji z Macedonią i znów pokazał się z dobrej strony. - Cieszę się z awansu na Euro i z tego, że dostałem możliwość gry od selekcjonera. Myślę, że wykorzystałem swoją szansę, którą dał mi trener. Moim celem po otrzymaniu powołania było łapanie minut, ale nie spodziewałem się, że dostanę ich aż tyle. Fajnie, że mogłem dołożyć jakąś tam cegiełkę do awansu - ocenił Szymański.

Młody piłkarz równie pozytywnie wypowiedział się na temat gry całego zespołu w niedzielnym spotkaniu. - Macedonia to wymagający rywal i widać było to w dzisiejszym spotkaniu. Ale to my mieliśmy sytuacje na zdobycie bramki. Widać było, że chcieliśmy zdominować rywali i momentami to się sprawdzało. Często powtarzam, że siłą drużyny są rezerwowi, co doskonale sprawdziło się dzisiaj - powiedział. - Nim pojedziemy na Euro przed nami jeszcze dwa spotkania i musimy podejść do tego profesjonalnie i wykonać swoją pracę. Co do rezerw, które w nas są, będziemy chcieli poprawić wszystko, co jest złe - zakończył reprezentant Polski.