Zlatan Ibrahimović, Szwecja, reprezentacja Szwecji

Euro 2016: Szwecja - Dania 2:1. Wielkie emocje w derbach Skandynawii! Ibra blisko awansu [WIDEO]

2015-11-15 14:37

Mecz Szwecja - Dania śledzili z wypiekami na twarzy kibice w całej Europie. Skandynawskie derby były najciekawiej zapowiadającym się spotkaniem spośród wszystkich barażowych konfrontacji o awans na przyszłoroczne mistrzostwa Europy we Francji. W pierwszym meczu lepsi okazali się gospodarze, jednak zespół Mortena Olsena zdołał zdobyć kontaktową bramkę i nic wciąż się nie rozstrzygnęło.

Mecz Szwecja - Dania był najciekawiej zapowiadającym się spotkaniem pierwszej rundy barażowej do finałów mistrzostw Europy we Francji. Pierwsza połowa udowodniła, że słusznie ta skandynawska konfrontacja była postrzegana w ten sposób. Kibice na Friends Arena obserwowali bardzo ciekawy i żywy mecz. O dziwo, "Trzy Korony" długo nie były w stanie powstrzymać gości, którzy przeważali. W końcówce jednak obudzili się Szwedzi. Najpierw strzelili gola do szatni, a chwilę później kolejne trafienie mógł dorzucić Zlatan Ibrahimović. Strzał gwiazdy w świetnym stylu wybronił jednak Kasper Schmeichel.

Szwecja - Dania NA ŻYWO. Euro 2016 relacja LIVE

Po przerwie wyraźnie uskrzydleni na boisko wyszli gospodarze. Już po pięciu minutach wynik podwyższył Zlatan Ibrahimović, pewnie wykorzystując rzut karny. Przez długie minuty wydawało się, że emocje w tym spotkaniu zostały zabite, jednak dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem głową piłkę do bramki Isakssona skierował wprowadzony po przerwie Jorgensen. Na wyrównującego gola przyjezdnym zabrakło jednak czasu, choć w końcówce wyraźnie przycisnęli.

Zdobyta na Friends Arena bramka sprawiła, że podopieczni Mortena Olsena mogą poważnie myśleć o awansie na Euro 2016. Muszą jednak w Kopenhadze wygrać, nawet minimalnie 1:0. "Trzy Korony" były bardzo blisko pewnego triumfu i udania się na rewanż w dużo spokojniejszych nastrojach. Decydujące spotkanie zostanie rozegrane we wtorek 17 listopada.

Szwecja - Dania 2:1 (1:0)
Bramki: Forsberg 45, Ibrahimović 50 (k) - Jorgensen 80

Szwecja: Isaksson - Lustig, Antonsson (29. Johansson), Granqvist, Olsson - Durmaz (68. Larsson), Lewicki, Kallstrom, Forsberg - Berg, Ibrahimović (82. Guidetti)

Dania: Schmeichel - Jabobsen, Kjaer, Agger, Durmisi - Kvist - Braithwaite (71. Poulsen), Kahlenberg (55. Kahlenberg), Eriksen, Fischer (55. Hojbjerg) - Bendtner

Żółte kartki: Forsberg - Agger