Reprezentacja Turcji w piłce nożnej, Euro 2016

Autor: Newsflare/Tarbouriech Roseline via AP

Euro 2016: Turcja przebiła Polskę?! ZOBACZ niesamowitą radość po awansie [WIDEO]

2015-10-14 14:23

Turcja rzutem na taśmę awansowała do Euro 2016. Nic dziwnego, że po końcowym gwizdku arbitra spotkania z Islandią, wygranego przez Ardę Turana i spółkę 1:0, na wypełnionym po brzegi stadionie zapanowała wielka euforia. Prosimy Was o pomoc w ocenie czy radość Turków przebiła fetę na Stadionie Narodowym w niedzielę, gdy awans do Francji zapewniła sobie drużyna Adama Nawałki.

Wtorkowy mecz Turcji z Islandią na Konya Buyuksehir Torku Arena miał bardzo dramatyczny przebieg. Gospodarze walczyli do upadłego, by zdobyć trzy punkty z mającym pewny awans na Euro 2016 przeciwnikiem. Przypuszczali, że komplet "oczek" da im bezpośrednią przepustkę na imprezę we Francji z pierwszego miejsca w klasyfikacji drużyn z trzecich pozycji. Długo jednak wydawał się, że nad Bosforem bramki nie padną i Turcy o awans na czempionat powalczą w barażach.

Euro 2016: Wielka radość Turków. Przebili Polaków?

Sytuacja skomplikowała się jeszcze bardziej w 78. minucie. Sędzia Rocchi z Włoch zdecydował, że Gokhan Tore znacznie przesadził z siłą ataku na rywala i wyrzucił piłkarza gospodarzy z boiska. Grająca w dziesiątkę Turcja nie rezygnowała jednak z prób zdobycia decydującej bramki. Wysiłki zostały wynagrodzone minutę przed końcowym gwizdkiem arbitra. Selcuk Inan kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego, zapewniając swojej reprezentacji przepustkę na Euro 2016.

Na stadionie w Konya zapanowała ogromna euforia. Tysiące kibiców gospodarzy płakało i wpadało sobie wzajemnie w ramiona. Piłkarze zachowywali się podobnie. Arda Turan tak rzucił się na strzelca decydującego gola, przygniatając go do ziemi, że bohater Turcji omal się nie udusił. Turcy przebili chyba nawet radość naszej reprezentacji z niedzieli po wygranej nad Irlandią.