Jakub Moder, reprezentacja Polski

i

Autor: Cyfra Sport Piłkarze reprezentacji Polski w meczu ze Szwecją, m.in. Jakub Moder i Robert Lewandowski

Rosjanie jednak nie odpuszczają! Mają pretensje do FIFA i UEFA. Polska na ich celowniku

2022-04-12 18:40

FIFA i UEFA w dalszym ciągu utrzymują, że rosyjskie kluby oraz reprezentacja pozostają zawieszone we wszystkich rozgrywkach. Wpływ na taką decyzję ma prowadzenie inwazji na terytorium Ukrainy przez Rosjan. RFU - Rosyjski Związek Piłki Nożnej nie może się pogodzić z taką decyzją i walczy o odszkodowania związane z występami na arenie międzynarodowej.

Federacje piłkarskie od początku inwazji Rosjan w Ukrainie nie zamierzały tak drastycznie traktować klubów oraz reprezentacji z tego kraju. Pod wpływem opinii publicznej oraz innych federacji m.in. polskiej byli zmuszeni do takiego działania, tym samym zawieszając wszystkie rosyjskie zespoły. Najbardziej zareagowali na decyzję FIFA, która dotyczyła meczu barażowego z reprezentacją Polski. "Biało-czerwoni" awansowali bezpośrednio do finału, dzięki przyznanemu walkowerowi. Rosjanie nie dawali za wygraną i złożyli skargę do Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS), jednak to również im w niczym nie pomogło, a decyzja została podtrzymana.

Leczył gwiazdy Liverpoolu, a teraz wyleczy Jakuba Modera. Nastąpiła zmiana planów

Sonda
Czy FIFA i UEFA postąpiły dobrze zawieszając rosyjskie zespoły?

RFU zapowiadają kolejny pozew, w którym głównym tematem będzie odszkodowanie za zawieszone umowy sponsorskie oraz wstrzymane wypłaty dla programów dla dzieci i młodzieży. - Mówimy o zrekompensowaniu kosztów pieniężnych z tytułu zawieszenia umów sponsorskich, a także wstrzymania wypłat dla programów dla dzieci i młodzieży, które zostały uruchomione z inicjatywy FIFA i UEFA - możemy przeczytać na rosyjskim portalu Championat.com. Największe zadośćuczynienie Rosja domaga się za spotkanie, które miało odbyć się z Polską w ramach meczu barażowego do mistrzostw świata w Katarze.

Francuzi znowu chcą wyrolować Lewandowskiego! Niewiarygodne... aż trudno uwierzyć w te doniesienia

Wyjątkowa wizyta u Jana Tomaszewskiego. Wyjątkowy wywiad o reprezentacji
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze