Czesław Michniewicz

i

Autor: PAWEŁ SKRABA/SUPER EXPRESS

Zaskakujący pomysł

FIFA tuż przed mundialem podejmie kuriozalną decyzję? Polska dostanie rykoszetem? Nagła zmiana możliwa

2022-08-10 12:03

Mistrzostwa świata w Katarze zbliżają się wielkimi krokami i rywalizacja rozpocznie się za nieco ponad trzy miesiące. Okazuje się jednak, że nie wiadomo kiedy dokładnie rozpoczną się mistrzostwa! FIFA rozpatruje bowiem możliwość przesunięcia inauguracji mundialu w Katarze, a wszystko z powodu jednej, niefortunnej decyzji podjętej dużo wcześniej. Światowa centrala swój błąd chce naprawić tuż przed imprezą. Co to oznacza dla reprezentacji Polski?

Reprezentacja Polski awansowała na mundial dzięki barażom i znalazła się w gronie 32 najlepszych drużyn świata, które rywalizować będą w Katarze o miano mistrza całego globu. Losowanie grup odbyło się już na początku kwietnia i wówczas też poznaliśmy terminarz mistrzostw świata. Impreza miała rozpocząć się 21 listopada od meczu Holandia – Senegal o godzinie 11:00. Nietypowo gospodarze swój mecz z Ekwadorem mieli rozegrać dopiero jako trzecie starcie turnieju, tego samego dnia o 17:00. FIFA po paru miesiącach doszła jednak do wniosku, że warto podtrzymać tradycję, aby gospodarz rozegrał pierwszy mecz na turnieju i chce teraz… zmienić terminarz!

Reprezentant Polski przeżył horror. Jacek Góralski mógł stracić wzrok, wszystko zawisło na włosku

FIFA chce przesunąć start mistrzostw świata. Co z meczami reprezentacji Polski?

O całej sprawie donosi argentyński „Diaro Ole”, który podaje, że FIFA może zmienić datę rozpoczęcia mistrzostw świata! Te, zamiast 21 listopada, miałyby rozpocząć się dzień wcześniej! Zdaniem „Diaro Ole”, 20 listopada miałby odbyć się jeden mecz, Katar – Ekwador, o godzinie 20:00. Wówczas inauguracja turnieju przypadłaby tradycyjnie gospodarzowi imprezy.

Robert Lewandowski znów wypowiedział się o Bayernie Monachium. Jasna deklaracja, tego chciałby uniknąć

Pozostaje otwarte pytanie, co z resztą spotkań. Nie wiadomo, czy doszłoby do zmiany terminarza innych drużyn, w tym reprezentacji Polski. To mogłoby być kłopotliwe, ale nie ma na tę chwilę informacji, czy zmiana obejmie tylko spotkanie Kataru z Ekwadorem.

Tyle Robert Lewandowski zarabia w Barcelonie. Nie jest najbogatszy!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze