Franciszek Smuda

i

Autor: Cyfra Sport Franciszek Smuda

Franciszek Smuda bez ogródek o plebiscycie "Złotej Piłki". To "France Football" powinno zrobić

2021-11-30 20:30

Franciszek Smuda postanowił zabrać głos w sprawie plebiscytu "Złotej Piłki". Były trener m.in. reprezentacji Polski, Widzewa Łódź i Lecha Poznań w rozmowie z "Gazetą Krakowską" powiedział, co powinno zrobić "France Football" w trakcie rozdania gali. Były selekcjoner nie ma wątpliwości, że nagroda powinna trafić do rąk Roberta Lewandowskiego.

Plebiscyt "Złotej Piłki" organizowany przez "France Football" wywołał lawinę komentarzy ze strony kibiców, jak i ekspertów piłkarskich. Swoje zdanie na temat gali ma, chociażby były trener reprezentacji Polski - Franciszek Smuda, który w rozmowie z "Gazetą Krakowską" stwierdził, że organizatorzy plebiscytu popełnili jeden, zasadniczy błąd. Opiekun Wieczystej Kraków nie ma cienia wątpliwości, że statuetka powinna trafić do rąk Roberta Lewandowskiego.

Ukochana Piotra Żyły przyłapana w sukni ślubnej. Już niebawem zaskoczy wszystkich, w tle łysy mężczyzna

Franciszek Smuda szczerze o plebiscycie "France Football". Zwraca uwagę na błąd organizatorów

Zdaniem Smudy, dużym faux-pas jest fakt, że redakcja magazynu nie przygotowała w trakcie gali nagrody za 2021 rok. Szkoleniowiec, który trenował obecnego kapitana kadry w barwach Lecha Poznań, ale także w kadrze narodowej zaznacza, że statuetka Lewandowskiemu się po prostu należy.

- To jedna z wielkich gwiazd piłki, po raz siódmy zdobył Złotą Piłkę. Naprawdę jest to wyśmienity piłkarz. Ale… Robert Lewandowski w ubiegłym roku mógł zdecydowanie zdobyć Złotą Piłkę, nie dostał jej z powodu pandemii, a w tym roku też dużo osiągnął, bił rekordy [...] Ja połączyłbym te dwa lata razem i zdecydowanie dałbym teraz Złotą Piłkę Robertowi - mówi szkoleniowiec.

Ukochana Piotra Żyły przyłapana w sukni ślubnej. Już niebawem zaskoczy wszystkich, w tle łysy mężczyzna

Aby zobaczyć zdjęcia Roberta Lewandowskiego z gali "Złotej Piłki" przejdź do galerii poniżej.

Smuda chciałby większego docenienia dla Lewandowskiego

Zdaniem Franciszka Smudy, zasługi Lewandowskiego dla piłki nożnej są tak duże, że aż ciężko to ocenić. W związku z tym szkoleniowiec wyraża pewnego rodzaju żal, że to nie jego rodak sięgnął po najważniejszą nagrodę indywidualną w świecie piłki nożnej.

- Cudze chwalicie, swego nie znacie. W tym przypadku on tyle dobrego zrobił - dla siebie, dla piłki - że trudno tego nie docenić - mówi Franciszek Smuda.

Sonda
Czy Robert Lewandowski zdobędzie jeszcze Złotą Piłkę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze