Radość polskich piłkarzy

Autor: fot. Cyfrasport Adam Buksa (drugi z lewej) obok Roberta Lewandowskiego

Gigantyczna wtopa Włochów! Pomylili polskich piłkarzy, Lewandowski w tle

2021-09-06 11:33

Polska pokonała San Marino 7:1, ale w drugiej połowie Biało-Czerwoni długimi momentami prezentowali się bardzo słabo. Dopiero w końcówce gra naszych piłkarzy mogła się podobać, a to wszystko za sprawą Adama Buksy, który popisał się hat-trickiem. Zawodnik z amerykańskiej MLS sprawił psikusa także włoskim dziennikarzom!

Polacy prowadzili do przerwy 4:0 i w efekcie selekcjoner Paulo Sousa zostawił w szatni kilku doświadczonych piłkarzy. Na drugą połowę w miejsce Roberta Lewandowskiego wszedł Adam Buksa, który kilka dni wcześniej w debiucie na Stadionie Narodowym strzelił gola Albańczykom.

Wulgarne przyśpiewki polskich kibiców na meczu z San Marino! Wrócił dawno nie słyszany tekst

Teraz zaprezentował się jeszcze lepiej. Co prawda chwilę po wznowieniu gry w drugiej połowie Polacy dali sobie strzelić gola w kompromitujący sposób, ale potem do głosu doszedł właśnie Buksa. Pierwszą bramkę zdobył w 67. minucie, a dwie kolejne w doliczonym czasie gry. W ten sposób piłkarz New England Revolution skompletował klasycznego hat-tricka.

Jak się jednak okazuje nie wszyscy eksperci rozpoznają Adama Buksę. Wielką wpadkę zaliczyli właśnie włoscy dziennikarze prestiżowej gazety "La Gazzetta dello Sport". Po meczu z San Marino napisali o Buksie - zamieścili nawet jego zdjęcie z Robertem Lewandowskim - ale w tytule i w środku materiału bohaterem artykułu jest... Aleksander Buksa.

Olek gra na co dzień w Genui i to właśnie zdaniem włoskich dziennikarzy on był bohaterem meczu Polska - San Marino. Co ciekawe materiał jest w strefie "premium" i by go przeczytać, trzeba dodatkowo zapłacić...

Kulesza zabrał głos po kompromitującej bramce dla San Marino. Ważne słowa prezesa PZPN

Wpadka dziennikarzy La Gazzetto dello Sport

Autor: fot. gazzetta.itf Dziennikarze "La Gazzetto dello Sport" pomylili Adama Buksę z Aleksandrem Buksą