Gigantyczne odszkodowanie dla Sousy za zwolnienie. Wiemy, ile PZPN musiałby zapłacić, kwota poraża

2021-11-16 22:25

Reprezentacja Polski w poniedziałkowy wieczór ulegla 1:2 Węgrom i strasznie skomplikowała sobie sytuację w barażach o awans na mistrzostwa świata. Taki obrót spraw nie przeszedł bez echa w strukturach związkowych. Czy Paulo Sousa zachowa swoją posadę? Wiadomo, ile pieniędzy musiałby wyłożyć PZPN, żeby pożegnać się z Portugalczykiem. To ogromna kwota!

Nie tak miała się zakończyć grupowa walka Polaków o awans na mistrzostwa świata w Katarze. W ostatnim meczu z Węgrami selekcjoner Paulo Sousa zdecydował się odstawić od wyjściowej jedenastki liderów zespołu - Kamila Glika, Piotra Zielińskiego czy przede wszystkim Roberta Lewandowskiego. Ryzyko się nie opłaciło. "Biało-czerwoni" ulegli rywalom 1:2 i przegrali nie tylko pojedyncze spotkanie, ale także rozstawienie w barażach o awans na mundial.

ZOBACZ TEŻ: Wiemy, jak Lewandowski zareagował na porażkę z Węgrami. Na meczu skwaszona mina, a potem... Mamy zdjęcia z wylotu z Warszawy

Taki obrót spraw miał wywołać wściekłość w strukturach Polskiego Związku Piłki Nożnej. Pojawił się tu takze wątek ekonomiczny, nie tylko sportowy - brak pojedynku barażowego na PGE Narodowym w Warszawie oznacza bowiem odebranie sobie wielkich przychodów związanych z organizacją dnia meczowego. Nic więc dziwnego, że pod adresem selekcjonera Paulo Sousy, który podjął nieudane ryzyko, posypały się głosy krytyki także wewnątrz związku.

Sonda
Czy PZPN powinien zwolnić Paulo Sousę?

Nawet jednak jeśli prezes Cezary Kulesza chciałby oddać drużynę w ręce innego selekcjonera przed barażami o mistrzostwa świata, to musi wziąć pod uwagę aspekt finansowy takiej decyzji. Portal "Sportowe Fakty" informuje, że przedwczesne rozstanie z Paulo Sousą i jego sztabem kosztowałoby PZPN na obecnym etapie... nawet 10 milionów złotych! Wszystko wskazuje zatem na to, że Portugalczyk może spać spokojnie. To on postara się wiosną o wprowadzenie Polski na mistrzostwa świata w Katarze.

Jan Tomaszewski bezlitośnie uderza w Lewandowskiego i Sousę. Wytacza potwornie ciężkie działa
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze