Maciej Rybus

Autor: Cyfra Sport Maciej Rybus

Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus z Pucharem Rosji. Sukces Lokomotiwu Moskwa

2021-05-12 21:35

W tym sezonie Lokomotiw Moskwa nie sięgnie po tytuł, ale za to już zdobył Puchar Rosji. W finale pokonał 3:1 Krylię Sowietow Samarę. W drużynie zwycięzców całe spotkanie rozegrali reprezentanci Polski: pomocnik Grzegorz Krychowiak i obrońca Maciej Rybus.

Faworytem finału był Lokomotiw. Krylia zajmuje pierwsze miejsce w niższej klasie i już zapewniła sobie awans do elity rosyjskiego futbolu. Spotkanie rozegrano w Niżnym Nowogrodzie w obecności kibiców. Piłkarze Lokomotiwu objęli prowadzenie już po kwadransie, gdy do siatki trafił Francois Kamano. Jednak podopieczni trenera Marko Nikolicia tylko siedem minut cieszyli się z prowadzenia. Wyrównał Vladislav Sarveli. W drugiej połowie ekipa z Moskwy zadała dwa ciosy. Po przerwie Fiodor Smołow wykorzystał rzut karny, a w końcówce Murilo przypieczętował triumf. Asystę zapisał Maciej Rybus, który jeszcze na koniec został ukarany żółtą kartką. Nasz kadrowicz rozegrał całe spotkanie podobnie jak Grzegorz Krychowiak. Dla Rybusa to drugi puchar w barwach moskiewskiej drużyny. Lokomotiw zdobył Puchar Rosji po raz dziewiąty. W czterech meczach pucharowych triumfatorzy zdobyli dwanaście bramek, a stracili tylko dwie. To także pierwsze trofeum wywalczone z klubem przez trenera Marko Nikolicia.

Co za pech reprezentanta Polski. Krzysztof Piątek z grymasem bólu opuścił boisko!