Grzegorz Krychowiak już wie, czy może zagrać z Anglią! Zapadła decyzja UEFA

2021-03-30 19:15
Grzegorz Krychowiak
Autor: Cyfra Sport Grzegorz Krychowiak

Ogromne zamieszanie wybuchło w reprezentacji Polski w poniedziałek gdy okazało się, że Grzegorz Krychowiak otrzymał pozytywny wynik badania na obecność koronawirusa w swoim organizmie. W efekcie piłkarz nie poleciał do Anglii wraz z całą drużyną, która w środowy wieczór stoczy bój na Wembley. Po południu doszło jednak do prawdziwego zwrotu akcji. Wszystko zmieniło się o 180 stopni!

Pomieszanie z poplątaniem - tak chyba można określić w skrócie zgrupowania reprezentacji narodowych w dobie panującej pandemii koronawirusa. Poszczególne federacje co rusz borykają się z problemami, które w normalnych okolicznościach nie miałyby racji bytu. Boleśnie przekonują się o tym także i w kadrze Polski. Już na Węgrzech selekcjoner Paulo Sousa nie mógł skorzystać z Mateusza Klicha, którego przymierzał do występu w podstawowej jedenastce. W obliczu starcia z Anglią doszło natomiast do kolejnych komplikacji.

Poznaj WYKSZTAŁCENIE Grzegorza Krychowiaka

Wypadnięcie Roberta Lewandowskiego z powodu kontuzji to jedno. Drugą kwestię stanowił natomiast pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa uzyskany przez Grzegorza Krychowiaka. Z tym, że pomocnik Lokomotiwu Moskwa zakażenie przechodził już w grudniu. Test zatem powtórzył, a rezultat, który uzyskał, okazał się być... negatywny! Polski Związek Piłki Nożnej szybko zatem uruchomił odpowiednie procedury. Według dziennikarza Sebastiana Staszewskiego z "Interii", zorganizowano prywatny lot dla "Krychy", a zgodę na udział piłkarza w meczu wydała już UEFA.

Selekcjoner Paulo Sousa może być zatem niezmiernie szczęśliwy. Odzyskuje bowiem niekwestionowanego lidera drugiej linii swojej drużyny i nawet jeżeli gracz nie wziął udziału we wtorkowej sesji treningowej na murawie Wembley, to z pewnością jego miejsce w podstawowej jedenastce nie jest w jakikolwiek sposób zagrożone. Teraz do samego piłkarza należy wykazanie się i pokazanie, że warto było na niego czekać do samego końca.

Piotr Świerczewski BEZ LITOŚCI o Paulo Sousie. „Z całej kadry to on jest...”
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze