Łukasz Fabiański

i

Autor: Cyfra Sport Łukasz Fabiański

Honory dla "Fabiana"! Tak Łukasz Fabiański pożegna się z reprezentacją

2021-10-05 13:35

Po piętnastu latach między słupkami polskiej bramki Łukasz Fabiański podjął decyzję, aby skupić się wyłącznie na karierze klubowej. Golkiper pożegna się jeszcze z kibicami podczas październikowego starcia z San Marino na PGE Narodowym w Warszawie. Związek szykuje wiele honorów dla zasłużonego zawodnika!

Łukasz Fabiański przez ostatnie półtorej dekady na stałe był wpisany w obraz reprezentacji Polski. Najwięcej chluby przyniosły mu mistrzostwa Europy rozegrane w 2016 roku mistrzostwa Europy we Francji. Golkiper zaprezentował się wówczas z doskonałej strony zwłaszcza w potyczce 1/8 finału ze Szwajcarią, gdzie zanotował kilka kosmicznych interwencji. Tylko dzięki nim "Biało-czerwoni" zameldowali się w ćwierćfinale, gdzie jednak - ponownie w konkursie "jedenastek" - lepsza okazała się Portugalia.

Zobacz też: Schabowy w "Nine's" Lewandowskiego taniej niż u Gessler! Znamy menu restauracji Lewego

Teraz Łukasz Fabiański postanowił już rozstać się z reprezentacją, a sobotni pojedynek z San Marino będzie stanowił dla niego okazję do ostatniego występu w narodowych barwach. Jak informuje dziennikarz Tomasz Włodarczyk z portalu "meczyki.pl", zawodnik otrzyma koszulkę z numerem "57", a więc liczbą jego występów w narodowych barwach. Będzie to tryktot wyjątkowy - zostaną na nim wyhaftowane wszystkie mecze, które Fabianski rozegrał wz orzełkiem na piersi.

Oficjalne przekazanie koszulki ma odbyć się jeszcze przed pierwszym gwizdkiem pojedynku z San Marino. Później zawodnik rozegra pojedynek, w którym z czasem zapewne zostanie zmieniony, a wypełniony PGE Narodowy owacją na stojąco podziękuję mu za wszystko, co uczynił dla kadry przez piętnaście lat jej reprezentowania.

Lewandowski skontrolował swoją restaurację "Nine's" tuż przed otwarciem
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze