Jan Tomaszewski

i

Autor: Cyfra Sport Jan Tomaszewski

Jan Tomaszewski mocno po ataku na Ukrainę: Trzeba wywalić Rosję z FIFA! [TYLKO U NAS]

2022-02-24 10:58

Jan Tomaszewski (74 l.) jest wstrząśnięty informacjami o rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Były reprezentant Polski jest zdania, że trzeba natychmiast wyrzucić Rosjan ze struktur FIFA, a mecz Rosja – Polska w barażach do MŚ nie powinien się odbyć.

Jan Tomaszewski: Wyrzucić Rosję ze struktur FIFA!

W czwartek rano rosyjskie rakiety spadły na cele strategicznie w Ukrainie. Tym samym rozpoczął się atak na pełną skalę. Choć o sporcie teraz nikt nie myśli, to za miesiąc ma się odbyć mecz Rosja – Polska w barażach do mistrzostw świata.

- Rosja powinna być natychmiast wywalona ze struktur FIFA. To już nie są walki w Donbasie, to militarny atak na cały kraj. Rosja jest agresorem. Ludzie i piłkarze nie są winni, ale oni reprezentują swój naród. Swoja armię. A ta armia rozpętała wojnę – podkreśla Jan Tomaszewski.

Przeczytaj także: Władysław Kozakiewicz krytykuje Putina. Termin wojny nie był przypadkowy! Poświęci piłkarzy?

Tomaszewski dowiedział się, że Michniewicz go skrytykował. Bezbłędna reakcja | Futbologia

Jan Tomaszewski: Baraż nie może odbyć się w Moskwie

Jan Tomaszewski podkreśla jednak, że kibice i eksperci mogą apelować, ale ostateczną decyzją wciąż podejmuje FIFA. Warto pamiętać, że Rosja ma duże wpływy w światowej federacji. Gazprom jest sponsorem piłkarskiej Ligi Mistrzów.

- Jeśli ten mecz miałby się odbyć, to na pewno nie w Moskwie. Nie dlatego, że będzie tam niebezpiecznie. Rosja to agresor na pełną skalę i musi zostać odcięta od wszystkiego. W tym momencie zarówno finał LM, jak i nasz baraż powinien być Rosji odebrany! - kończy Tomaszewski.

Zobacz też: TVP nie pokaże meczu Lewandowskiego w LM! Dlaczego? Znamy plany transmisji

Sonda
Czy mecz Rosja - Polska powinien się odbyć?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze