Jerzy Brzęczek o losowaniu EURO 2020: Tutaj już nie ma koncertu życzeń [WIDEO]

2019-11-30 22:41 KZ
Jerzy Brzęczek
Autor: Super Express Jerzy Brzęczek

Reprezentacja Polski na EURO 2020 zagra w grupie E. Rywale są wymagający, bowiem biało-czerwoni spotkają się z Hiszpanią, Szwecją oraz zwycięzcą baraży. Z Hiszpanią i Szwecją nigdy nie grało nam się dobrze, ale Jerzy Brzęczek zdaje sobie sprawę, że na EURO już nie ma słabych rywali. Musimy być optymalnie przygotowani do tego turnieju pod względem sportowym i taktycznym. Tu nie ma miejsca na błędy - powiedział.

- Hiszpanie i Szwedzi są to drużyny, które patrząc na statystyki spotkań na poziomie reprezentacyjnym nie są drużynami, z którymi było nam łatwo. Musimy być optymalnie przygotowani do tego turnieju pod względem sportowym i taktycznym ponieważ czekają nas bardzo trudne spotkania w grupie - powiedział Brzęczek po losowaniu. 

- Jesteśmy na mistrzostwach. To był nasz pierwszy cel. Tutaj nie ma już koncertu życzeń. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony. Tu już nie ma miejsca na błędy - przyznał.

- Ze względów logistycznych i czasowych, zaoszczędzenia jednego dna podróży, raczej będziemy się skłaniać do tego, żeby być podczas EURO w Dublinie. Zaczęliśmy tę przygodę z mistrzostwami Europy losowaniem w Dublinie, teraz też tam będziemy, tak więc mam nadzieję, że z tego tytułu będziemy mieć dobre wspomnienia również po mistrzostwach - dodał selekcjoner biało-czerwonych.