Jerzy Brzęczek szczerze o zwolnieniu z reprezentacji Polski! Były selekcjoner przerwał milczenie, padły gorzkie słowa

2021-09-23 22:33
Jerzy Brzęczek
Autor: Cyfra Sport Jerzy Brzęczek

Jerzy Brzęczek przez wiele miesięcy po tym, jak został zwolniony z posady selekcjonera reprezentacji Polski i zastąpiony przez Paulo Sousę, nie zamierzał komentować tego, co stało się na spotkaniu z ówczesnym prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniewem Bońkiem. Kiedyś jednak musiał nadejść ten moment, gdy były selekcjoner przerwie milczenie. W swoim pierwszym wywiadzie od czasu zwolnienia z posady trenera Biało-czerwonych, Jerzy Brzęczek szczerze opowiedział co sądzi o tej decyzji.

Jerzy Brzęczek od samego początku swojej pracy z reprezentacją Polski nie miał łatwego życia i musiał zmagać się z potężną krytyką zarówno ze strony fanów, jak dziennikarzy sportowych w Polsce. Zakwalifikowanie się na mistrzostwa Europy z kadrą Biało-czerwonych nie sprawiło jednak, że były trener m.in. Wisły Płock był w stanie zachować swoją posadę i pożegnał się z funkcją selekcjonera na początku 2021 roku. Przez długi czas po zwolnieniu przez ówczesnego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniewa Bońka, Jerzy Brzęczek nie udzielał zbyt wielu wywiadów, co sprawiało jedynie, że wokół zwolnienia byłego już trenera narastało coraz więcej plotek i niewyjaśnionych spraw. Ostatecznie kibice Biało-czerwonych mogli usłyszeć wersję Jerzego Brzęczka po tym, jak były trener Polaków postanowił udzielić wywiadu swojej przyjaciółce, Małgorzacie Domagalik, przerywając w ten sposób swoje milczenie. 

Takich słów Lewandowskiego o Złotej Piłce jeszcze nie było! Mówi o... pochodzeniu

Jak można się było spodziewać, nie zabrakło gorzkich słów. Były selekcjoner reprezentacji Polski bezlitośnie podsumował decyzję, jaką podjął Zbigniew Boniek. - Myślę, że skradziono mi moje marzenia związane z mistrzostwami Europy. Zakwalifikowaliśmy się i dla każdego trenera, który gra eliminację, kwalifikuje się, bycie na mistrzostwach Europy, czy świata to jest takie podsumowanie, ale okej… - powiedział Jerzy Brzęczek w rozmowie z Małgorzatą Domagalik w programie "Niech Gadają".

Podolski zirytowany pytaniem o bramki w Ekstraklasie. Nie wie, które miejsce zajmuje Górnik w lidze

Poznajcie żonę Jerzego Brzęczka, zaglądając do naszej galerii zdjęć poniżej!

Jerzy Brzęczek objął reprezentację Polski 12 lipca 2018 roku, tuż po nieudanych mistrzostwach świata. Były trener m.in Wisły Płock, GKS-u Katowice, czy Rakowa Częstochowa miał okazję prowadzić Biało-czerwonych łącznie w 24. meczach, kwalifikując się przy okazji na mistrzostwa Europy. Niestety Jerzy Brzęczek nie miał okazji powalczyć na tym turnieju, bo jego miejsce w styczniu zajął Paulo Sousa. 

Paulo Sousa przyłapany! Wszystko się nagrało

Sonda
Czy Paulo Sousa powinien zostać zwolniony po porażce na Euro 2020?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze