Takich słów Lewandowskiego o Złotej Piłce jeszcze nie było! Mówi o... pochodzeniu

2021-09-23 21:44
Robert Lewandowski ze Złotym Butem
Autor: YouTube/ FC Bayern München

Robert Lewandowski był zdecydowanie najlepszym piłkarzem ubiegłego roku, ale nie doczekał się zgarnięcia Złotej Piłki, gdyż z powodu pandemii "France Football" odstąpił od jej przyznania. Mało osób ma wątpliwości, że to właśnie Polakowi przeszła przed nosem wielka szansa do zgarnięcia prestiżowej nagrody. Sam zainteresowany postanowił poruszyć ten temat.

Ostatnie lata to dla Roberta Lewandowskiego pasmo nieustających sukcesów. Kapitan reprezentacji Polski regularnie osiąga znakomite wyniki zarówno pod względem indywidualnym, jak i drużynowym. W aktualnym sezonie Polak zamierza rywalizować o ponowny triumf w Lidze Mistrzów, co udało mu się osiągnąć już w 2020 roku. Ale czy za kalendarzowy rok 2021 uda mu się uzyskać Złotą Piłkę, do której wydawał się pewniakiem w zeszłym roku? To jednak wydaje się scenariuszem trudnym do realizacji.

Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta - zobacz ZDJĘCIA

Sam "Lewy" postanowił zabrać głos w kwestiach dotyczących tej prestiżowej nagrody, udzielając wywiadu "TVN 24". - Ja za dużo o tym nie myślę i nie jestem na tym skupiony aż tak. Jasne, że Złota Piłka na świecie jest prestiżowa, wiem, że najczęściej w obecnej erze wygrywali ją Messi i Ronaldo. Mogę z nimi powalczyć - podkreślił kapitan reprezentacji Polski już samym tym stwierdzeniem dając jasno do zrozumienia, że jest dumny z miejsca, do którego zaszedł.

Zobacz też: Robert Lewandowski wyznał swój problem z dziećmi. Tego doświadczają tylko nieliczni

A jak snajper Bayernu Monachium zapatruje się na brak przyznania mu nagrody w zeszłym roku? - Nawet nie dopuszczam do siebie myśli, że to, skąd pochodzę, może mieć jakiś wpływ na to, że ten plebiscyt został odwołany. Nie wierzę w to - jasno uciął Robert Lewandowski nawiązując do różnych spekulacji kibicowskich twierdzących także i to, że gdyby "Lewy" wywodził się z większego kraju niż Polska, to i "France Football" podszedłby do sprawy inaczej.

Jan Tomaszewski KRYTYKUJE Lewandowskiego. „Zagrał NIEROZWAŻNIE” | Futbologia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze