Kamil Grosicki, Hull City

Autor: East News Kamil Grosicki

Kamil Grosicki błysnął w Anglii. Kadrowicz z golem i asystą dla Hull City [WIDEO]

2019-12-22 14:24

Skrzydłowy reprezentacji Polski był jednym z bohaterów Hull City w wygranym 3:0 meczu z Birmingham City w angielskiej Championship. Po raz kolejny w tym sezonie Kamil Grosicki pokazał, jak istotnym jest piłkarzem dla ekipy "Tygrysów". Nasz kadrowicz strzelił efektownego gola po rajdzie, a wcześniej miał asystę. Hull zwyciężyło i pnie się w ligowej tabeli. Jest coraz bliżej miejsca zapewniającego grę w barażach o awans do Premier League.

Gospodarze na prowadzenie wyszli w końcówce pierwszej połowy. Stało się to dzięki Grosickiemu. Polski skrzydłowy popisał się idealnym dośrodkowaniem z rzutu rożnego. Z jego podania skorzystał Tom Evans, który po uderzeniu piłki głową zapewnił "Tygrysom" jeszcze przed przerwą prowadzenie. Wspomniana sytuacja na filmie do obejrzenia od 3.54 min. Na początku drugiej połowy z dobrej strony pokazał się "Grosik". Gospodarze wyprowadzili akcję, nasz rodak wymanewrował obrońcę, ale jego strzał już z pola karnego (z lewej strony) poszybował nad bramką (na filmie od 4.39 min). Jednak po godzinie Hull podwyższyło wynik spotkania. Bohaterem był tym razem Grosicki, który przebiegł z piłką kilka metrów i mają przed sobą bramkarza gości pewnie go pokonał. Trzeba przyznać, że zrobił to w efektownym stylu, bo przerzucił piłkę nad graczem Birmingham. Bramka naszego rodaka na filmie od 5.25 min. Znakomitym podaniem do "Grosika" w tej sytuacji popisał się Jarrod Bowen - lider zespołu. W końcówce rywali dobił Keane Lewis-Potter.

W tym sezonie dorobek Grosickiego w Championshio to 23 występy, sześć goli i cztery asysty. Najważniejsze, że menedżer Grant McCann nie wyobraża sobie zespołu bez gwiazdy naszej kadry. W każdej kolejce Polak zawsze zaczynał w wyjściowym zestawieniu. Liderem Championship jest West Bromwich przed Leeds i Fulham. Wprawdzie Hull zajmuje dopiero jedenastą pozycję, ale ważniejsze jest to, że do szóstej lokaty (Swansea City) traci tylko cztery punkty. A szóste miejsce - gwarantuje grę w fazie play-off, czyli stwarza możliwość walki o awans do Premier League. W okresie świąteczno-noworocznym przed Hull trzy mecze ligowe: Nottingham Forest (26.12, dom), QPR (29.12, wyjazd), Sheffield Wednesday (1.1, wyjazd). Z kolei w Pucharze Anglii "Tygrysy" zagrają z Rotterham United (4.01, wyjazd).